آموزشی, مستربلاگ

طراحی ست اداری استاندارد

ست اداری

نکات مهم در طراحی ست اداری

طراحی ست اداری که در بخشهایی از سایت در مورد آن صحبت کرده بودیم ، صمن آنکه بسیار بسیار کاربردی و مورد استفاده می باشد و هر روزه در اکثر سازمانها، ارگانها و شرکت های کوچک و بزرگ استفاده زیادی از آنها میشود که شامل سربرگ ، پاکت های نامه ، کارت ویزیت و برگه های یادداشت و چندین مورد دیگر نیز میشود.
اما با اینکه این مجموعه کاغذی یا همان ست اداری خودمان بین شرکت ها ، افراد و سازمان ها رد و بدل میشود و به نوعی نماینده بصری سازمان ما میباشد کمترین توجه به آن میشود و اکثرا طراحی آن به عنوان اشانتیون چاپ در تیراژهای بالا محسوب میشود که کاریست بسیار اشتباه زیرا ست اداری باید با برند بوک سازمانی ما هماهنگ باشد و حتما از استانداردهای خاص خودش پیروی کند . برای شناخت بیشتر با این قوانین و استانداردها تعدادی از این موارد را به اختصار در زیر تقدیم حضورتان میکنیم که خواهشمندیم به تک تک آنها در پروسه طراحی دقت نمائید :

  • در طراحی کلیه اجزای ست اداری خود حتما از رنگ ثابت سازمانی خود استفاده کنید.
  • بهترین روش در انتخاب رنگ چاپی استفاده از رنگهای فلت و به عبارتی تک رنگ ساختگی است و حتما سعی کنید از گرادیانت های مختلف چهار رنگ بخصوص روی کاغذ تحریر پرهیز کنید و نهایتا در طراحی خود از 2 رنگ مکمل استفاده کنید
  • در طراحی سربرگ شرکت خود فضای مفید و قابل استفاده را تا حد امکان در بیشترین حالت ممکنه در نظر بگیرید و آبجکت های گرافیکی را چه در هدر و چه در فوتر بیشتر از 2 تا 3 سانتیمتر در نظر نگیرید.
  • چه در سربرگ و پاکت از فونتهای بالای 9 استفاده نکنید زیرا ظرافت کار از بین میرود.
  • حاشیه امن برش را در طراحی در نظر داشته باشید تا بعد از برش متن یا آدرس ها لب به لب نشود.
  • از بکار بردن متون رنگی شدیدا پرهیز کنید بهترین رنگ متن مشکی با درصدهای مختلف می باشد.
  • برای زیبا و حرفه ای تر شدن کار سربرگ ، برگه یادداشت ، پاکت نامه و… طراحی را به صورت پشت و رو انجام دهید به نحوی که هر دو روی کاغذ دارای طرح و رنگ باشد.

  • محل قرار گیری لوگوی فارسی و لاتین را رعایت نمایید و لوگو را بسیار بزرگ یا بسیار ریز در طرح استفاده نکنید.
  • از تکنیک فلت دیزاین در طراحی خود استفاده کنید که قبلا در موردش مطلبی نوشته بودیم.
  • نکته آخر اینکه حتما ست اداری خود را در نرم افزارهای وکتور بیس انجام دهید و به هیچ عنوان از عکس در طراحی خود استفاده نکنید که بسیار قدیمی و بازاری شده است. در یک کلام طراحی ساده ، خلوت با اجزای کم و در دو رنگ انجام دهید و برای بهترین کیفیت چاپی از خروجی pdf با چاپ اختصاصی استفاده کنید.

گروه مستر دیزاین در طراحی بهترین و لاکچری ترین ست اداری، خاص شما در خدمت مشتریان سخت پسند می باشد.

[carousel_posts_sc type=”cbp_type02″ scroll=”yes” speed=”1200″ to_show=”12″ posts_per_line=”3″ category=”educational”]
author-avatar

درباره فرشید بهمنی

فرشید بهمنی هستم مدیر گروه تبلیغاتی مستر دیزاین متولد 1359 در تهران کارشناسی ارشد گرافیک و هنرهای تجسمی دارم و بالای بیست سال هست که در دنیای گرافیک و چاپ تجربه کسب میکنم و علاقه مندم دانسته های اندک خود را به دوستان منتقل کنم (:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *