طراحی لوگوی حرفه ای آرم و نشان تجاری

طراحی لوگو و مالکیت یک لوگوی حرفه ای از اولین الزامات راه اندازی یک فعالیت اقتصادی ، کسب و کار یا تولید یک برند توسط یک بیزینسمن است. در سراسر روز و شب و مشاهده اماکن مختلف شاهد تبلیغات محصولات و برندهایی هستیم که هر کدام طراحی لوگو مختص به خود را داشته و دارند و یا طراحی لوگو قدیمی خود را به اصطلاح ریدیزاین یا بروز کرده اند و تنها دلیلش نقش مهمی است که طراحی لوگو حرفه ای می تواند موفقیتهای تجاری بسیاری را با توجه به ارتباطی که با صنایع بسته بندی ، تبلیغات و در بسیاری موارد رشد وب سایت فروشگاهی شرکت ایفا میکند را به وضوح دیده و درک کرده ایم.

طراحی لوگو یا نماد تجاری شرکت و هر سازمانی حتی در در اوج خلاقیت و زیبایی هم که باشد به تنهایی نمیتواند عامل موفقیت یک برند باشد، اما یکی از ستونهای اصلی تبلیغات و معرفی شما و شخصیت برندتان طراحی لوگو و در خورنام، خدمات و پرستیژ شما می باشد.

جذاب بودن طراحی لوگوی حرفه ای و خدمات و محصولات برترش ، انتخاب نام لوگو ، زیبا و مرتبط و ایرانی بودنش و برخورداری از رنگ سازمانی لوگو همگی سبب می شوند که هویت و شخصیت لوگوی سازمان که حکم نماینده برند را در چشم مشتری دارد تصویرش را به زیباترین شکل و با مفهومی ترین حالت ممکن و زیبا خود را در ذهن مشتری حک کند.

در گذشته اهمیت زیادی برای طراحی لوگو و نشان تجاری قائل نبودند و مدیر هر سازمان با نظر و سلیقه خودش یک لوگو بی ربط و بدون مفهوم طراحی میکرد و همان لوگو در آینده با پیشرفت سازمان یا برند شناخته میشود و تغییر لوگو در این مرحله کاری پر ریسک و حساس می باشد. مانند یکی از شرکت های بزرگ موبایل و … که لوگوی چنین کمپانی تنها با یک فونت ساده و بی ربط نوشته و ثبت شده است و سوال اینجا پیش می آید آیا این شرکت ها اندکی هزینه برای طراحی لوگو خود نداشته اند؟!!
گروه طراحی مستر دیزاین سعی بر آن دارد که لوگو و نشان تجاری استاندارد، زیبا و صد در صد کاربردی با عنایت به فعالیت شغلی شما عزیزان طراحی کند. طراحی لوگو شرکت ها و سازمانهای بیشماری تا به امروز افتخار همکاری ما با خودشان را فراهم نموده اند که نمونه کارهای تعداد اندکی از این عزیزان با مجوز خودشان در سایت قرار گرفته و به مرور بر تعداد آنها افزوده خواهد شد.

خواهشمندیم برای طراحی لوگو برند یا شرکت خود وقت و هزینه صرف کنید و اکیدا به سایتهای لوگو ساز آنلاین که آفت گرافیک و تجارت کشورمان هستند رجوع نکنید.

مزایای یک طراحی لوگوی حرفه ای :

1- یک لوگو حرفه ای باید به سرعت ذهن مخاطب ثبت گردد و او را به تفکر وا دارد و نظر بیننده را را به سرعت به خود جلب کند.
2- طراحی لوگو باید بدون هیچ متن توضیحی، گویای پیام و نوع فعالیت و خدمات خود باشد و قابل فهم برای عموم باشد مگر در موارد یا شغلهای ویژگی خاص بودن است.
3- ظاهر لوگو باید مشابه طراحی لوگوهای دیگر باشد و تازگی و ایده محور و خلاقانه بودنش به وضوح قابل فهم و جذب مخاطب باشد.
4- دیگر لوگوها و نشانه ها متمایز سازد. لوگو حرفه ای باید آنچنان قدرتمند باشد که تا مدت ها همچنان تاثیر خود را حفظ نموده و به سرعت تکراری و خسته کننده نشود.
5- طراحی لوگو باید به سبکی طراحی گردد که حداقل تا ریدیزاین بعدی سالها انسجام و زیبایی خود را حفظ  و چشم بیننده خسته ننماید مانند لوگوی زمزم ، لوگوی ایران ایر
6- دیزاین نماد تجارت و طراحی لوگو شما باید در عین سادگی، تمیزی و با حداقل خطوط اجرا گردد و تنها از دو رنگ محدود و چشم نواز استفاده کنید.

نمونه کارهای زیر تعدادی از لوگوهای تائید شده توسط مشتریان گروه مستر دیزاین می باشند که به مرور افزایش می یابند، برای دیدن اتودهای دیگر این نمونه لوگو ها و  توضیحات تکمیلی، بر روی نمونه لوگو مورد نظر کلیک نمائید.

نمونه لوگوهای طراحی شده

لطفا برای مشاهده سایر اتودهای متنوع هر لوگو روی آن کلیک نمایید

پلنهای طراحی لوگو در مستر دیزاین

ادامه روند طراحی لوگو پس از دیدن نمونه کارها :

در متن گذشته در مورد داشتن یک لوگوی حرفه ای و استاندارد صحبت کردیم و به طور مختصر توضیح داده شد که یک لوگوی خوب و کار آمد چه مزایا و برتریهایی باید داشته باشد. خوشبختانه گروه تبلیغاتی مستردیزاین تک به تک این قوائد را رعایت کرده و گروه خود را ملزم به اجرای آن دانسته و میداند. برای اینکه سفارشی راحت تر داشته باشید و دقیقا بدانید که چه می خواهید بهتر است ابتدا بدانید که چه می خواهید و در اصل و به درستی چند نوع لوگو و تقسیم بندی داریم و با اضافه کردن اسامی زیاد و بی ربط مشتری را گیج نکنیم. 

انواع لوگو ، نام یا نشان تجاری :

1- لوگو تایپ ” لوگوتایپ ” : یا به عبارتی لوگوی نوشتاری، البته اشتباه نشود این سبک از طراحی لوگو که الان 90 درصد باب شده این نیست که با فونت تایپ کنند و نونت رو تغییر بدهند بلکه با توجه به نوع فعالیت شغلی نوشتار اون شرک یا برند به صورت کاملا تاکید میکنم کاملا اختصاصی براشون طراحی و رنگ آمیزی بشه و یه جورایی پایه هویت بصری از اینجا شروع میشه.

2- نشان گرافکی یا همان المان تصویری : بسیار زیادند کمپانیهای بزرگی که لوگوی آنها هیچ متنی به همراه ندارد و تنها شامل نشان گرافکی هستند.

3- لوگوی تلفیقی : به لوگوهایی گفته میشوند که هم از لوگوتایپ و هم از المان گرافیکی به صورت کاملا منسجم بهره می برند.

4- مونوگرام : به سبک احرایی المان گرافیکی لوگویی میگویند که به دلیل طولانی بودن نام و 3 یا 4 سیلاپسی بودن نام شرکت مجبور به استفاده از خروف آغازین کلمات تشکیل دهنده لوگو هستیم.

سئوالات متداول سفارش لوگو

چگونه لوگوی خود را سفارش دهیم و پیگیری کنیم؟

چندین راه وجود دارد یا تماس با بخش مشاوره 88843026-021 و راه ساده تر رفتن به بخش تعرفه خدمات و مشاهده و خرید پلنهای متنوع طراحی لوگو به صورت کاملا آنلاین وپیگیری سفارش از قسمت کاربران سایت.

کل نمونه لوگوهای طراحی شده مجموعه مستر دیزاین همین تعداد است؟

خیر، نمونه کارهای بیشمار و قدرتمندی در آرشیو مجموعه موجود است که به زودی و مرور زمان در سایت قرار میگیرد و تعداد زیادی نیز هستند که مجوز انتشار از سمت کارفرما صادر نشده است. لازم به ذکر است حتما روی هر لوگو کلیک کنید تا اتودهای متنوع طراحی شده برای آن لوگو را مشاهده نمائید.

پلنهای طراحی لوگوی شما تا چند بار ادیت میشوند و قابلیت ثبت قانونی دارند؟

بله پلنهای معرفی شده در سایت در هر قیمتی باشند قابلیت ثبت قانونی را دارند زیرا در گروه ما کار کپی و سرقتی معنا ندارد و رضایت صد در صد مشتری هدف اصلی ما می باشد و تا مشتری به خواست معقولانه خود نرسد ادیت ها انجام می پذیرد.

پلنهای طراحی لوگوی برنزی، نقره ای، طلایی و بخصوص VIP از لحاظ نتیجه طرح واقعا با هم تفاوت دارند؟ چون اختلاف قیمت زیادی دارند!

بله بسیار متفاوت هستند، شاید این کار ما اشتباه باشد ولی ما صادقانه هر آنچه که هزینه میکنیم بر اساس ساعت، نفر، کار و درصدی سود از شما اخذ میکنیم، در مجموعه مستردیزاین طراح با دریافتی 4 میلیون تا مبالغ بالا و دو رقمی حقوق دریافت میکنند و میزان دریافتی را تجربه و خلاق بودن طراح معین میکند. آیا با هزینه های جاری و توقع متنوع مشتریان، یک طراح مجرب و ارشد که 10 روز زمان و انرزی کاری را صرف طراحی اتودهای یک لوگو میکند، توجیه اقتصادی و فنی برای برند ما و مجموعه دارد که تمامی لوگوها به یک سبک و قیمت با کیفیت یکسان و خسته کننده دیزاین شود؟ همانند سایر سایتهای متقلب جدیدی که حتی از نام ما و سایر همکاران زحمتکش قدیمی و خلاق برای پیشرفت سریع خود استفاده میکنند؟ بهترین مثال درست داستان پراید و بنز است هر دو اتومبیل هستند و ما را به مقصد میرسانند و حرکت میکنند ولی تفاوت میان آنها از زمین تا آسمان است. دوستانی که در این زمینه سوالات بیشتری دارند با کارشناسان ما تماس حاصل نمایند.

آیا قیمتها فیکس هستند و جای مذاکره و تخفیف وجود دارد؟

خیر، قیمتها در شرایط خاصی قابل تغییر هستند و در مواردی امکان طراحی با قیمت میانگین دو پلن وجود دارد، به تمامی دوستان پیشنهاد میکنم حتما با کارشناسان ما تماس بگیرند و درخواست و سوالات خود را تلفنی مطرح نمایند.

امکان انجام مراحل خرید و واریز پیش پرداخت و باقی مراحل بدون تماس تلفنی مقدور است؟

بله، خوشبختانه این بستر آماده گردیده که تنها با یک گوشی یا کامپیوتر و ثبت نام آسان در سایت مستر دیزاین پکیج طراحی لوگوی مورد نظر خود را انتخاب، مبلغ پیش پرداخت را به صورت آنلاین حساب نموده و کد پیگیری دریافت نمایید و حتی در انتهای کار و تسویه کامل فایل سورس را در کنترل پنل خود دانلود نمایید.

سایر سوالات سفارش و قیمت لوگو را از کدام قسمت مطلع شویم؟

در طراحی لوگو و هر پلن به طور مجزا اطلاعات تکمیلی مانند تعداد اتود ، قیمت ، زمان تحویلی و معایب و مزایا و موارد بسیار دیگری درج گردیده است.

26 دیدگاه در “لوگو

 1. حسین علی شاهی گفت:

  سلام من همه نمونه های طراحی لوگوهای حرفه ای شما را دیدم، به نظر من لوگوهایی که طراحی کردید خیلی خیلی زیبا هستند، و کلیه استاندارد های یک لوگوی حرفه ای در انها رعایت شده است و مهمتر از همه خوانا بودن در عین گرافیکی بودن لوگوهاست.

 2. حسین اسدالهی گفت:

  سلام لطفاً نمونه بیشتر ی از طراحی لوگوی حرفه ای در سایت قرار دهید.

  1. فرشید بهمنی گفت:

   با سلام به مرور و در ماه های آینده تعداد نمونه کارهای طراحی و بخصوص نمونه طراحی لوگوهای حرفه ای در سایت قرار خواهد گرفت ، چون هدف گروه این است که پله پله کارها رو آپلود کنند که اون هم بدلیل تعداد بالای نمونه کارهاست و اینکه باید حتما از صاحبان طرح اجازه داشته باشیم زیرا گروه مستر دیزاین به حقوق مشتریان احترام فراوان میگذارد.

 3. سعید از اصفهان گفت:

  به نظر من طراحی لوگوی حرفه ای برای یک شرکت بزرگ باید فوق العاده ساده باشه و براحتی بشه خوندش نباید خیلی پیچ و خم بهش داد و یک لوگوی ماندگار رو مصرف کننده در یک ثانیه باید بتونه بخونه و بشناسه و در ذهنش ثبت کنه سادگی در کنار زیبایی.

 4. حسن رحیمزاده گفت:

  نمونه طراحی لوگوهاتون واقعا نشون میده که یک تیم طراحی لوکوی حرفه ای هستید big like

 5. شاهین احمدی گفت:

  طراحی لوگوی جدید سایت آی تی بازار و لوگوی دارکوب خیلی قشنگ شده واقعاً طراحی لوگوی حرفه ای به این میگن، دست مریزاد استاد بهمنی

 6. آیدین غفاری گفت:

  طراحی لوگوی حرفه ای رو به وضوح در نمونه کارهاتون دیدم و بزرگترین مزیت نمونه های لوگوی تیم مستر دیزاین خوانا بودن و فرم گرافیکی هست که همه جا رعایت شده ، بنده در اینترنت بسیار جستجو کردم و نمونه های طراحی زیادی رو هم بررسی کردم ولی انصافا کارهای گروه شما من و همکارانمون رو خیلی جذب کرد و به همین علت هم مزاحمتون شدیم.موفق باشید.

  1. فرشید بهمنی گفت:

   با سلام و تشکر از اینکه گروه تبلیغاتی مستر دیزاین رو به عنوان مجری طراحی لوگو و کاتالوگ شرکت محترمتون انتخاب کردید. در طراحی و بخصوص طراحی یک لوگوی حرفه ای و ناب مهمترین عامل موفقیت اعتماد مشتری به طراح خودشه و اگر این اتفاق بیوفته نتیجه کار عالی میشه.

 7. مانی سلطانی گفت:

  لوگو پایه و ستون تبلیغاته و از نمونه طراحی لوگوهای مستر دیزاین خیلی خوشم اومد بخصوص بهترین کاری که میکنید اینه که اتودهایی رو هم که برای مشتری زدید در اختیار عموم میزارید تا کمکی باشه به ایده پردازی برای طراحان و انتخاب راحت تره سبک طراحی برای مشتریان.البته اگر سو استفاده از طرح های شما نباشه.تشکر

  1. فرشید بهمنی گفت:

   با تشکر از نظراتتون خوشحال میشیم انتقادی هم دارید ابراز کنید به زودی چندین کار جدید و حرفه ای در سایت قرار خواهد گرفت.

 8. امیر گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  من فرد کم سوادی ام ولی خیلی به طراحی لوگو علاقه دارم.مدرک تحصیلیم قد نمیده مثل شما طرح بزنم. ولی امیدوارم بتونم پیشرفت کنم.طرح هاتون خیلی زیباست و مفهوم رو میرسونه.

  1. فرشید بهمنی گفت:

   با سلام خدمت امیر عزیز
   از اینکه به سایت گروه ما سر زدید بسیار خرسندم. البته بسیار شکسته نفسی می کنید ولی مطمئن باشید اگر علاقه ، استعداد با تمرین همراه باشه مطمئنا طی چند سال پیشرفت حاصل میشه. دنیای طراحی گرافیک و بخصوص طراحی لوگو اونقدر بزرگه که هر چقدر هم فکر کنیم خیلی کارمون درسته اشتباه میکنیم، بنده حقیر و دوستان همکارم هنوز باید شاگردی کنیم تا به بزرگان این عرصه برسیم. راستی تحصیلات در زمینه طراحی خوبه و تاثیرگذار ولی مهم استعداد هر شخصه چه بسا بسیاری از طراحان بزرگ دنیا تحصیلات آکادمیک نداشتند. آرزوی موفقیت براتون دارم.

 9. حمید گفت:

  سلام هزینه طراحی لوگو چنده؟

  1. فرشید بهمنی گفت:

   با سلام خدمت آقا حمید
   قیمت طراحی لوگو در گروه ما برای انتخاب و تصمیم راحت تر مشتریان عزیز به سه دسته و پلن تقسیم میشه که می تونید از قسمت سفارش آنلاین طراحی و پر کردن فرم، درخواست اعلام قیمت کنید و یا با شماره 88843026 در ساعات اداری با همکاران ما تماس حاصل فرمائید.با سپاس

 10. داود بدیعی گفت:

  سلام و عرض ادب
  البته در این شکی نیست که جنابعالی و همکارانتان واقعا در کار خود حرفه ای و استاد هسنید ولی جسارتا میخواستم عرض کنم که لوگوی لکسمارک لکسمالک هم خوانده میشود شاید هم اشباه از خواندن من باشد
  و دومین اینکه من یک لوگو طراحی کردم و برای این لوگو یک سر شیر هم باید اضافه کنم من میتوانم چند سر شیر را برای شما ارسال کنم و شما با نظر خود بنده راهنمایی بفرمایید.
  موفق و پیروز باشید.

  1. فرشید بهمنی گفت:

   با تشکر از داود عزیز در جواب باید بگم از آنجا که ما میخواستیم لوگوی فارسی از لحاظ گرافیکی و فرم حروف مشابه لوگوی انگلیسی باشد باید ساختار رو حفظ میکردیم، مسئله بعد فاصله ای بین حروف هست که نشان دهنده حرف ر هست. اگر روی لوگو کلیک کنید سایر اتودها لکسمارک هم موجوده که به شخصه اونها رو بیشتر می پسندم اما مشکل همه طراحان این است که نظرات کارفرما حرف آخر را میزند.
   در مورد سئوال دوم شما در خدمتتون هستیم و می تونید به ایمیل جیمیل موجود در فوتر سایت طرحاتون رو ارسال کنید.

 11. مهرداد نجفی گفت:

  با سلام و تشکر بابت سایت جامع و خوبتون
  من از روزهای اول مستر دیزاین خواننده مطالبتون بودم و الحق دیدم رو به دنیای گرافیک باز کرد با اونکه کارم فنی هست. تا زمانی که جز مشتریانتون نبودم به قدرت تیم مستر دیزاین خیلی اعتقاد نداشتم ولی حالا که زحمت لوگو و کاتالوگ شرکت بنده رو کشیدید تفاوتها رو احساس میکنم.
  تنها انتقادم بهتون اینه که برای قشر ضعیف تر با بودجه کم هم سفارش بگیرید. البته برای ریال به ریال دریافتی زحمت می کشین و وقت میزارین که این خیلی اهمیت داره. سپاس

 12. باربد گفت:

  سلام جناب اقاى بهمنی عزيز.
  بنده پزشک و فلوشیپ قلب هستم و برای مطب و سر نسخه دارو نیاز به یک لوگوی شکیل و فاخر دارم و برای این کار هم نمی خوام محدودیت مالی تعیین کنم چطور مى توانم با شما ارتباط بگیرم برای استارت طراحی؟

 13. سلطانی گفت:

  سلام
  من تصمصم دارم یک لوگوی حرفه ای با نماد حیوان شیر برای تجارتم که پوشاک هست طراحی کنید. اول از همه می خوام این لوگو ثبت بشه و مسئله بعدی قیمت طراحی لوگو در مجموعه مستر دیزاین چقدره؟ چون هر چه سایت رو جستجو کردم چیزی به عنوان تعرفه طراحی لوگو یا کلا تعرفه طراحی پیدا نکردم. ممنون میشم با من تماس بکیرید یا روش ارتباطی رو برام توضیح بدید. با سپاس

 14. عرفان الوان گفت:

  با سلام به تیم مستر دیزاین:
  خوشحالم که طراحی لوگوم رو به شما دوستان سپردم و الحق در مقایسه با هزینتون کیفیت کار خیلی خیلی خوب بود به امید همکاریهای ممتد.

 15. طاهر گفت:

  سلام خدمت گروه مستردیزاین
  اول یک انتقاد دارم از اینکه تعداد مقالات گرافیکی و آموزش طراحی و چاپ در مقاسه با پارسال خیلی کاهش یافته.در مورد نمونه کارهای طراحی لوگو ابتدا همین صفحه رو نگاه میکردم و وقتی کلیک کردم نمونه اتودهای بسیار جذابی از طراحی لوگو حرفه ای تیمتون دیدم که واقعا لذت بردم به دوستان هم پیشنهاد میکنم اتودها و توضیحات هر لوگو را ببینند، فقط ای کاش راست کلیک رو تو سایت نمی بستید. 🙁

  1. فرشید بهمنی گفت:

   سلام و سپاس از انتقاد به موقع و سازنده شما. به امید خدا تعداد مقالات با محوریت طراحی لوگو و آموزش های چاپی اضافه خواهد شد و همچنین تعدادی نمونه کار طراحی لوگو حرفه ای که از دوستان خواهش میکنم اتودها و توضیحات هر کدام را مطالعه کنند. در مورد دسترسی به راست کلیک متاسفانه فعلا امکانپذیر نیست. حق نگهدارتون

 16. پندار زمانی گفت:

  سلام و تشکر ار از مقالات و نمونه کارهای خوبتون. در بخش نمونه کارهای طراحی لوگو که اخیرا تعدادی طراحی لوگوی جدید گذاشتید سبک طراحی عوض شده و یه جورایی جذاب تر و امروزی تر شده به عنوان مثال طراحی لوگوی حرفه ای مواد غذایی هاوانا و لوگوی بازرگانی حسینی و … از نمونه کارهای جدیدتون بیشتر بزارید.

  1. فرشید بهمنی گفت:

   با سلام پندار جان تشکر و در تاتائید حرفت تغییراتی در تیم مستر دیزاین که متاسفانه عده ای سودجو و آماده خور از نام ما سوء استفاده میکنند صورت پذیرفته، که شاهد قدرت چندین برابریه طراحی لوگو در گروه مستردیزاین با طراحی حرفه ای تر خواهید بود. منتظر کارهای جدید ما باشید.

 17. بنرساز گفت:

  سلام وقت بخیر ممنون از مطالب مفید و آموزندتون عالی بود بخصوص طراحی لوگو و لوگو تایپ هاتون.

 18. آراویژن گفت:

  سلام ممنون از طراحی های لوگوی جذاب و محتوای پر بارتون مفیدتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =