عکاسی صنعتی

پیشینه هنر و صنعت عکاسی به سالهای دور برمیگردد که از آن زمان تا به امروز پیشرفت های بسیار زیادی در این صنعت حاصل شده است تا جایی که دیگر هر کسی با موبایلش قادر به عکاسی در هر مکان و زمانی است. اکنون صحبت ما در این بخش مربوط به شاخه ای از عکاسی است که به اصطلاح به آن عکاسی صنعتی گفته می شود که یکی از ستون های اصلی در صنعت تبلیغات می باشد.
عکاسی صنعتی تفاوت بسیاری با عکاسی مدلینگ یا عکاسی خبری و… دارد زیرا ما با یک جسم بی جان سرو کار داریم و تنها و تنها نور و هنر عکاس. در بسیاری از تبلیغات مانند پوستر، کاتالوگ و بیلبوردها به عکسهای مناسب و با کیفیت نیاز داریم و متاسفانه بعضی از صاحبان مشاغل و مدیران درک درستی از عکس مناسب ندارند و هزینه کردن برای عکاسی را بیهوده میدانند و ترجیح میدهند این هزینه را جای دیگر به کار ببندند و کارمندشان با یک دوربین خانگی و یا حرفه ای عکاسی کند که نتیجه کار مشخص است که چگونه از آب در می آید.

اما این تفکری کاملا اشتباه است و در خیلی از تبلیغات حال حاضر دنیا تنها یک عکس خوب می تواند گویای پیام به صورت آشکارا باشد. مثال معروفی در این رابطه وجود دارد، هنر یک عکاس خوب این است که با دوربین بد عکس خوب بیندازد، و اگر به غیر از این باشد هر شخصی که یک دوربین حرفه ای و گران قیمت داشته باشد میتوان آن را عکاس نامید.
گروه طراحی مستر دیزاین افتخار این را دارد که با عکاسان شناخته شده حوزه تبلیغات همکاری تنگاتنگی داشته باشد و بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد.