مستر دیزاین https://www.mrdesign.info ایده های خلاقانه در طراحی گرافیک Sun, 18 Oct 2020 01:09:07 +0000 fa-IR hourly 1 اشتباهات رایج در طراحی لوگو https://www.mrdesign.info/%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%ac-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88/ https://www.mrdesign.info/%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%ac-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88/#comments Sat, 17 Oct 2020 16:30:59 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5905 دوازده اشتباه در طراحی لوگو : رفع اشتباهات در طراحی لوگو یا آرم و نشان تجاری از اولین و ساده ترین راهها برای موفقیت و شناخت یک برند، شرکت و کمپانی است، به همان اندازه که خلاقیت و جذابیت در طراحی یک لوگوی منحصر به فرد سبب رشد تجاری و شناخت بیشتر بازار کسب و
ادامه مطلب

نوشته اشتباهات رایج در طراحی لوگو اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
دوازده اشتباه در طراحی لوگو :

رفع اشتباهات در طراحی لوگو یا آرم و نشان تجاری از اولین و ساده ترین راهها برای موفقیت و شناخت یک برند، شرکت و کمپانی است، به همان اندازه که خلاقیت و جذابیت در طراحی یک لوگوی منحصر به فرد سبب رشد تجاری و شناخت بیشتر بازار کسب و کارتان می شود به همان اندازه ضعف و ناپایداری در طراحی لوگو ، عامل شکست و آسیب رسانی به تجارتتان می گردد. برای درک بهتر این مطلب بهتر است به تعدادی از لوگوهایی که این موارد در آنها رعایت شده نگاهی بیاندازیم.

1- فونت نامناسب و تعدد فونت :

انتخاب فونت و لوگو تایپ در طراحی لوگوی حرفه ای بسیار حائز اهمیت است به دلیل اینکه قرار است تصویر نهایی مورد نظر شما پیامی خاص را بیان کند . این تصویر باید تا حد ممکن ساده باشد و برای این اتفاق باید تمامی جنبه های طراحی تا چاپ را در نظر گرفت . از فونت های زیاد و متنوع  استفاده نکنید ( حداکثر از 2 فونت استفاده کنید )، از فونت های قابل پیش بینی و پیشفرض و همچنین نازک استفاده نکنید. از فاصله ها و اندازه های مناسب استفاده کنید و مطمئن شوید فونت های مناسب را برای پروژه مورد نظر انتخاب کرده اید و پیشنهاد میکنیم اگر ایجاد تغییرات در فونت به زیباتر و مفهومی شدن لوگویتان کمک میکند حتما از این تکنیک استفاده کنید.

اشتباهات رایج در طراحی لگو

لوگو EasySpeedy: به این نکته توجه کنید که چگونه این لوگو تنها از یک خانواده قلم یا فونت بهره می برند اما با سبکی متفاوت استفاده می کند. فرم حروف کج سرعت را منتقل می کنند در حالی که حروف درشت بر سهولت سرویس تأکید دارند.

2- انتخاب فونت و نوشتارضعیف

همانطور که در بالا اشاره شد هنگام طراحی یک آرم ، قلم مناسب میتواند آرم را به یادماندنی کند، غالبا برای انتخاب قلم یا همان فونت مناسب زمان زیادی لازم است و نباید عجله کرد ، وقت خود را صرف تحقیق در مورد فونت های مختلف کنید و هر کدام از فونت ها را روی لوگوی خود امتحان کنید تا ببینید کدام با لوگوی شما همنشینی بهتری دارد و حتما به این نکته توجه کنید که فونت لوگوی شما چطور میتواند به هویت برند شما کمک کند .

انتخاب فونت ضعیف

لوگو Emotive Analytics: اکثر قلم ها دارای شخصیت منحصر به فرد خود هستند و هر کدام در یک محدوده خاص مورد استفاده قرار می گیرند ، بنابراین شما باید “شخصیت قلم” مناسب را برای شغل موجود انتخاب کنید. قلم انتخاب شده در این آرم بسیار جدی تر از مثلاً قلم دستی است که ویژگی های بسیار متفاوتی را منتقل می کند. در اینجا لازم میدانم توضیح کوچکی بدهم. در طراحی لوگو و آرمهای خارج از ایران بیشتر روی مفهومی بودن و المان گرافیکی لوگو توجه میکنند در صورتی که ما طراحان ایرانی به دلیل نازیبایی نوشتار فارسی در مقابل انگلیسی مجبور هستیم فونت و نوشتار لوگو و برند را به طور کل خودمان طراحی کنیم و به آن حالت گرافیکی بدهیم تا در نهایت یک لوگوتایپ خلق کنیم و به همین دلیل در بسیاری از لوگوها اولین اصل یک نوشتار که همانا خوانا بودنش است از دستمان در میرود و کار را آنقدر گرافیکی میکنیم که تنها طراح قادر به خواندن نام لوگو می باشد و این یک شکست بزرگ در طراحی لوگو شرکت و برند شما است.

3- بسیار پیچیده و غیر انتزاعی نباشد

هر چه آرم ساده تر باشد ، به یادماندنی تر است زیرا، حافظه ما تصاویر ساده تر را راحت تر به خاطر می سپارد ، با این وجود باید آرمی بسازید که در عین سادگی منحصر به فرد باشد ، این خاصیت باعث میشود که لوگوها در هر سایزی چه یک تمبر و چه بیلبورد 10 متری کاربرد داشته باشد ، دقت کنید که آرم تان را غیر انتزاعی نکنید.

موارد مهم در طراحی لوگو.

4- عدم تکیه بر جلوه های ویژه یا رنگ

اگر طرحی برای اینکه تبدبل به یک لوگوی قدرتمند شود به رنگ و جلوه های ویژه وابسته باشد، طرحی حرفه ای نیست ، برای رسیدن به این موضوع ابتدا از رنگ های سیاه و سفید استفاده نمایید سپس به آن رنگ بدهید چنین حرکتی به شما این امکان را میدهد تا بتوانید بیشتر روی شکل و مفهوم طرح تمرکز کنید
. برای براق کردن آرم ها از سایه های قطره ای ، نقش برجسته استفاده ننمایید ، یک لوگو قوی و خوب به خودی خود ماندگار خواهد شد ، شما میتوانید برای اطمینان از عملگرد لوگوتان در مقیاس رنگی یا خاکستری ، انواع مختلفی از آن ایجاد کنید .

نکات مهم در طراحی لوگوی

Opus Grex: اگرچه این آرم دارای شیب و رنگ است ، اما اگر این جلوه ها را از بین ببریم هنوز فرم قوی دارد.

5- استفاده نکردن از تصاویر پیکسلی

در طراحی لوگو به هیچ عنوان از نرم افزارهای پیکسلی و به اصطلاح بیت مپ مانند فتوشاپ استفاده نکنید ، به دلیل اینکه تصاویر پیکسلی دارای محدودیت سایز درهنگام طراحی هستند و به جای آن توصیه میشود از نرم افزارهایی مانند :
Adobe Illustrator یا Corel Draw استفاده شود ، به این دلیل که خروجی این 2 نرم افزار بر اساس گرافیک برداری است که از مختصات ریاضی برای محاسبه نقاط ایجاد شده و تصاویر طراحی شده بهره میبرد و محدودیت سایز معنایی ندارد.

بهترین فرمت طراحی لوگو

 

6- استفاده بی جا از مونوگرام

یکی از اشتباهاتی که در طراحی لوگوی آماتورها رایج است تلاش برای ایجاد یک مونوگرام در ابتدای طراحی لوگوی آن شرکت است ، اگرچه به صورت یک راه حل هوشمند به نظر میرسد اما انتقال پیام مورد نظر با نام های اولیه شرکت دشوار است زیرا شرکت هنوز شناخته شده نیست . مگر اینکه راه حلی خلاق و به یادماندنی ایجاد کنید که منعکس کننده اهداف شرکت باشد ، همچنین سعی نکنید نام تجاری شرکت نوپا را به اختصار بنویسید اگر لوگوی شرکت های hp ، GM ، IBM و …  را به اختصار میبینید به دلیل تلاش و قرارگرفتن در معرض مشکلات و قابل تشخیص برای مخاطبان است و بعد از سالها به اختصار درآمده اند .

طراحی مونوگرام لوگو7- استفاده از کلیشه های بصری :

مطمئنا اولین ایده ای که به ذهن یک فرد میرسد مثل لامپ های روشنایی ، حباب گفتار و … هستند که باید کنار گذاشته شوند و به این فکر کنید که چگونه طرح شما منحصر به فرد خواهد بود ؟ از کلیشه های تصویری بپرهیزید تا به یک ایده و طرح اصلی برسید .

کلیشه های تصویری در لوگو

Just Creative Design: در نگاه اول یک مداد سه تکه شاید معنا و مفهوم خهصی در بر نداشته باشد اما برای یک طراح ایده پرداز به تنهایی یک ایده کلیشه ای ناب است. با این حال ، اگر از یک کلیشه به روشی خلاقانه و منحصر به فرد استفاده کنید ، آرم شما بسیار به یاد ماندنی خواهد شد. به آرم شخصی من نگاهی بیندازید ، آیا تا به حال متوجه مخفی بودن J ، C و D شده اید؟

8- طراحی کپی یا سرقت طراحی

خیلی متاسفم که این را میگویم اما این روزها روشی رایج  در میان برخی به اصطلاح طراحان شده است که طراح ایده ای را می پسندد و رنگ و کلمه آن را تغییر میدهد و آن را زائیده ذهن خلاق خودش مینامد ، این کار نه تنها غیر اخلاقی است بلکه غیر قانونی و کاملا غیر حرفه ای است زیرا دیر یا زود مخاطبان در فضای مجازی مشابه همان لوگو را مشاهده خواهند کرد. اما در اینجا یک پرانتز باید باز کرد، کپی کاری عملی غیر اخلاقی می باشد اما، ایده برداری و اعمال تغییرات خلاقانه روی یک لوگو به نحوی که مشابهت در نگاه اول مشخص نباشد، رفتاری عرف در جامعه طراحان بوده و هست. اما در کل قضاوت را به مردم عام باید سپرد.

لوگوهای کپی

9- دخالت پیش از حد مشتری :

مشتری برای ارائه یک طرح به شما به عنوان یک طراح حرفه ای میبیند و هزینه پرداخت میکند بنابراین شما باید مشتری را به بهترین راه حل ممکن سوق دهید . بهترین راه حل تخصص شماست نه اینکه به آنها اجازه دهید پروژه را هدایت کنند ، اگر مشتری درخواست غلط دارد وظیفه شماست برایشان توضیح دهید که به چه دلایلی ایده شان اشتباه است ، اگر باز هم متوجه نشدند پیشنهاد خود را ارائه دهید تا خودشان بهترین را متوجه شوند البته باید بدانید که شما هم دور از خطا و اشتباه نیستید و میتوانید از ایده های مشتریان خود کمک بگیرید .

10- ارائه اتودهای بیش از اندازه به مشتری

اگر گزینه های زیادی به مشتری ارائه دهید بر عکس آنچه که فکر میکنید بدترین را انتخاب میکنند پس بهتر است که فقط یک یا نهایتا سه اتود اولیه با مفاهیم مختلف را ارسال نمایید که مشتریان بتوانند بهترین را انتخاب کنند . ارسال پیش طرحهای بیش از اندازه باعث میشود که احتمالا پروژه به پروژه دیگری تغییر پیدا کند اما به محض اینکه به عنوان یک طراح اعتماد به نفس داشته باشید میتوانید بهترین کار را ارائه نمائید.

11- تمیز کردن و رفع عیب فایل مشتری

فایل های سورس لوگوی شما باید کاملا تمیز و بدون عیب باشد بهعنوان مثال در فایلی که به مشتری ارائه میدهید نقاط گره به حداقل رسیده باشد و اگر منحنی ای وجود دارد تا حد امکان صاف و بدون همپوشانی باشد ، شکل ها و تکه های لوگو یا لوگوتایپ با هم یکپارچه شوند و اگر لوگوی شما متقارن است کاملا متقارن باشد ، تصور کنید مشتری برای قرار دادن لوگو در بیلبورد باید تصویر را بزرگ کند و اگر لوگو خطایی داشته باشد کاملا مشخص میشود .

12- عدم ارائه فایلهای قابل ادیت به مشتری

ارائه فرمتهای مناسب به مشتری یک راه برای اطمینان از این است که لوگوی طراحی شده در هر شرایطی درست نمایش داده میشود و آبجکت ها و رنگها تغییر پیدا نخواهد کرد . شما به مشتری 4 پرونده با کیفیت بالا در تنوع مختلف آرم ارائه دهید . میتوانید یک مورد دلخواه در غالب فرمتهای های JPEG ، TIFF ، EPS به مشتری ارائه دهید .

  • نکات ذکر شده در این پست به طور حتم در طراحی لوگویی استاندارد به شما کمک خواهد کرد تا حداقل از لحاظ تئوری به یک طراح لوگوی حرفه ای تبدیل شوید ، اگرچه این نکات برای شروع بسیار مناسب است اما نباید شما را به عقب برگرداند شما طراح عزیز استارت طراحی را بزنید و نکات را رعایت نمائید، مطمئنا با تمرین بیشتر به نتایج مطلوبی خواهید رسید.

نوشته اشتباهات رایج در طراحی لوگو اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%ac-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88/feed/ 1
نقاط قوت لوگوهای حرفه ای https://www.mrdesign.info/%d9%86%d9%82%d8%a7%d8%b7-%d9%82%d9%88%d8%aa-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%a7%db%8c/ https://www.mrdesign.info/%d9%86%d9%82%d8%a7%d8%b7-%d9%82%d9%88%d8%aa-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%a7%db%8c/#comments Sat, 05 Sep 2020 19:30:59 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5844 شش مزیت داشتن لوگوهای حرفه ای به نظر شما مهمترین و حیاتی ترین بخش بصری یک تجارت که کاملا برای مشتری ملموس و قابل درک است کدام قسمت است؟ جواب کاملا مشخص است. لوگو آرم و نشان تجاری تنها ملزومات طراحی است که از 0 تا 100 امورات یک شرکت یا برند را پوشش میدهد.
ادامه مطلب

نوشته نقاط قوت لوگوهای حرفه ای اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
شش مزیت داشتن لوگوهای حرفه ای

به نظر شما مهمترین و حیاتی ترین بخش بصری یک تجارت که کاملا برای مشتری ملموس و قابل درک است کدام قسمت است؟ جواب کاملا مشخص است. لوگو آرم و نشان تجاری تنها ملزومات طراحی است که از 0 تا 100 امورات یک شرکت یا برند را پوشش میدهد.
بعضی از نامهای خانوادگی همانند bijan دارای آرم های نمادین هستند که در همه جای دنیا شناخته شده است . m زرد رنگ مک دونالد ، نماد توییتر ، آرم اپل و … همه نمونه هایی هستند که به محض رویت آرم آنها فوراٌ قابل تشخیص هستند ، حتی اگر تا بحال مشتری آن نبوده باشیم . در واقع یک آرم ستون اصلی تجارت ما است و اگر به طور خلاقانه و حرفه ای طراحی گردد بخش بسیار پزرگ و  مهمی از بار تجارت ما را به دوش میکشد .

1- یک آرم حرفه ای در مرحله اول جلوه زیبایی به تجارت ما می بخشد

آرم و نام شرکت شما اولین چیزی است که دیده میشود و یک لوگوی قدرتمند با طراحی حرفه ای به عنوان گام اول برای مشتری بالقوه کفایت میکند. فونت ، رنگ ، اندازه و سبک لوگو حرف های زیادی را راجع به یک تجارت بیان میکنند.طراحی لوگوی حرفه ای

یک طراح حرفه ای پیام کلیدی شرکت شما را میگیرد و آن را به یک نماد تصویری تبدیل میکند تا بتواند توجه مردم را جلب کند . برداشت ابتدایی مشتری در دنیای تجارت بسیار مهم است، بنابراین با کمک طراحی لوگوی حرفه ای میتوانید بهترین تصویر و پیامش را در ذهن مشتری حک نمایید.

2- طراحی مفهومی با ایده ای خلاقانه

اگر شما یک طراح آماتور و تازه کار باشید بعید است که ایده و اجرایی مانند تیک برند نایک به صورت تصادفی در ذهنتان خطور کند و بر حسب احتمال اگر از روی شانس هم حساب کنید بسیار بعید است برند طراحی شده توسط شما، جزء برترین لوگوهای دنیا شود.لوگو نایک

احتمال به یقین برای رسیدن به چنین ایده و طرحی ، اتودهای بیشماری باید زد و احتمال آنکه به موفقیت برسید بسیار کم است ، اما اگر منبع ایده خود را برندهای موفقی مانند نایک ، آدیداس و پوما قرار دهید راه و روش رسیدن به طرح نهایی بسیار آسانتر می گردد .

3- یک آرم موفق و چشمگیر میتواند از طریق هویت بصری تجارت شما را دگرگون کند

طراحی یک آرم خوب برای هر تجارتی ضروری است زیرا پایه و اساسی است برای ایجاد یک برند بزرگتر . آرم و برند دو چیز جداگانه هستند اما یک آرم برای هویت بخشیدن به یک برند نقش بسزایی دارد.هویت بصری و لوگوی نایک

لوگو ، برند را به یک نماد تصویری تبدیل میکند به طوری که افراد بتوانند در بین دهها لوگو ، برند شما را تشخیص دهند ، البته تمامی جنبه های برند باید در ارتباط با یکدیگر باشند. به عنوان مثال اگر نامی مناسب و طراحی لوگویی حرفه ای داشته باشید و تمامی اصول هویت بصری را به درستی انتخاب و طراحی کنید میتوانید، به سمت یک تجارت موفق گامهای مناسبی بردارید.

4- آرم برندتان به شما کمک میکند تا یک تصویر حرفه ای را خلق کنید

آژانس ها تبلیغاتی موفق از طراحان آموزش دیده و خلاق استفاده میکنند تا در گرفتن یک مفهوم و تبدیل آن به فرم بصری بر دیگر طراحان و رقبا برتری داشته باشند ، در طراحی لوگو و آرم تجاری برای مشتریان سبک های مختلفی وجود دارد که طراحان می توانند آنچه را برای اهداف تجاری شما مناسب است ، پیشنهاد دهند و طراحی کنند.لوگوی حرفه ای

طراحان میتوانند آنچه را که برای اهداف تجاری شما مناسب است را طراحی کنند . اگر در گذشته با اپلیکیشن ها و وب سایت های طراحی لوگوی آماده کار کرده باشید به طور حتم میدانید که به راحتی نمیتوان لوگویی با طراحی خلاقانه و حرفه ای ایجاد کرد و نیازمند تخصص ، تجربه، ذهن خلاق و نرم افزارهای تخصصی و طراحان حرفه ای دارد، نشان تجاری ماندگار و اثر گذار است که به محض رویت آن تصویری جذاب و مفهومی در ذهن بیننده ثبت گردد.

5- میتوانید از لوگوی حرفه ای خود برای بازاریابی برندتان در تمام رسانه ها استفاده کنید

به طور حتم شما از برند خود در بسیاری از رسانه ها و مدیاهای متنوع استفاده خواهید کرد ، به عنوان مثال انواع رسانه های چاپی ، بیلبوردهای محیطی ، تیزرهای تبلیغاتی ، تبلیغات در مجله ، نمایشگاهها و همایشها ، به این دلیل برند شما باید تمامی استانداردهای یک برند موفق و مستحکم را داشته باشد . با توجه به دلایل ذکر شده یا همان نشان تجاری ، برند شما باید قابلیت های بسیاری همچون استفاده از لوگو در فرمت ها و نرم افزارهای گرافیکی مختلف را داشته باشد.لوگو در رسانه ها

لوگوی شما باید از کوچکترین سایز مانند یک بج سینه تا یک بیلبورد تبلیغاتی 10 متری قابلیت تشخیص و انعطاف پذیری بالایی داشته باشد و همچنین در انتخاب رنگ سازمانی باید این نکته مورد توجه قرار گیرد که لوگوی شما در دو مد rgb و cmyk تغییرات بصری زیادی نداشته باشد . به عنوان مثال لوگوی شما در یک تیزر تبلیغاتی یا یک رسانه چاپی نباید تغییر رنگی فاحشی در آن مشاهده گردد . به یاد داشته باشید برای اینکه مشتریان هدف و عامه مردم ، آرم و نشان تجاری برند شما را به سرعت و برای زمان طولانی به خاطر بسپارند چه از لحاظ تجسمی و رنگ باید بالاترین ثبات را داشته باشد .

6- بازگشت سرمایه خود را مشاهده خواهید کرد

استخدام  طراح حرفه ای یا سپردن طراحی لوگو به یک آژانس تبلیغاتی نامی و گران قیمت ممکن است هزینه اضافی به نظر آید مخصوصا برای تجارتی که در گام های نخست قدم میگذارد اما این سرمایه گذاری بسیار ارزشمند و طولانی مدت است. یک لوگوی کارآمد به برند شما اعتبار می بخشد ، اگر این آرم بدون نقص طراحی شود مشتریان بازار هدف را جذب خواهید کرد.لوگوی ویرجین

طراحی یک لوگوی حرفه ای سب میشود تا مشتریان متوجه جدی و آینده نگر بودن صاحبان تجارت و برند شما شوند و به شما اعتماد کنند و در مقابل به نتیجه دلخواهتان دست پیدا خواهید کرد.

وفاداری به یک نام تجاری یا برند از مواردی است که رویای یک روز هر برند تجاری بوده و هست ، بنابراین به محض اینکه مشتریان به شما اعتماد کنند ، وفاداری آنها را نیز به دست می آورید به این دلیل یک لوگوی قدرتمند و مناسب میتواند اعتماد ، امنیت برای مشتری ایجاد کند و این یک روند صعودی خواهد بود و مطمئنا اگر مطابق اصول پیش رفته باشید خواهید دید که هزینه طراحی که برای لوگو و هویت بصری برند خود پرداخت کرده اید در مقابل در آمد شما بسیار ناچیز خواهد بود .

نوشته نقاط قوت لوگوهای حرفه ای اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d9%86%d9%82%d8%a7%d8%b7-%d9%82%d9%88%d8%aa-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ad%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%a7%db%8c/feed/ 1
هفت لوگوی خودرو که به فلت دیزاین بازگشتند https://www.mrdesign.info/%d9%87%d9%81%d8%aa-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%81%d9%84%d8%aa-%d8%af%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%da%af%d8%b4%d8%aa/ https://www.mrdesign.info/%d9%87%d9%81%d8%aa-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%81%d9%84%d8%aa-%d8%af%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%da%af%d8%b4%d8%aa/#respond Sun, 16 Aug 2020 10:01:47 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5832 هفت برند خودرو که فلت دیزاین را انتخاب کردند در دهه 80 و 90 لوگو های سه بعدی در شرکت های خودروسازی طرفداران بسیاری داشت چون باعث میشد این لوگو ها با جنس فلز روی بدنه خودرو واقعی به نظر برسند اما چند سال پیش با توجه به ارتباطات دیجیتالی و علاقه صاحبین مشاغل به طراخی
ادامه مطلب

نوشته هفت لوگوی خودرو که به فلت دیزاین بازگشتند اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
هفت برند خودرو که فلت دیزاین را انتخاب کردند

در دهه 80 و 90 لوگو های سه بعدی در شرکت های خودروسازی طرفداران بسیاری داشت چون باعث میشد این لوگو ها با جنس فلز روی بدنه خودرو واقعی به نظر برسند اما چند سال پیش با توجه به ارتباطات دیجیتالی و علاقه صاحبین مشاغل به طراخی های مینیمال به مرور زمان با لوگوهای سه بعدی خداحافظی کردند و به لوگوهای تخت روی آوردند به عنوان مثال هفت خودرویی که به فلت دیزاین بازگشتند آوردند بررسی میکنیم.

لوگوی فولکس واگن

فولکس واگن

فولکس واگن یک شرکت خودروساز آلمانی است، که در سال 1930 به درخواست رهبر وقت آلمان نازی آدولف هیتلر بنا نهاده شد، او میخواست خودرویی تولید شود که عموم مردم بتوانند آن را خریداری کنند ، به همین دلیل نام آن را فولکس واگن نامیدند که در زبان آلمانی به معنی خوردروی مردم میباشد . فولکس واگن در سپتامبر 2019 آرم خود را که در سال 2000 به صورت سه بعدی ریدیزاین کرده بود به فلت دیزاین تغییر داد .

لوگوی مینی ماینر

مینی

خودرو مینی که ابتدا توسط شرکت بریتیش موتور بریتانیایی ساخته شد و سپس با مشارکت شرکت‌هایی مانند بی ام (۱۹۵۹ تا ۲۰۰۰) به تولید خودرو مشغول بود در دهه شصت نیز اولین خودرویی بود که به عنوان یک نماد بریتانیایی نیز در دنیا شناخته شده بود تا در سال 1994 امتیازش توسط شرکت خودروسازی بی ام خریداری شد و از اولین برندهایی بود که آرم خود را از حالت سه بعدی به فلت دیزاین تغییر داد.

لوگوی بی ام و

بی ام و

شرکت معروف و شناخته شده آلمانی که در میان جوانان محبوبیت بیشتری دارد و از تولیدکنندگان بنام خودروهای لوکس و موتور سیکلت در جهان به شمار می آید . دفتر مرکزی آن در شهر مونیخ قرار دارد و در زمینه تولید موتور هواپیما نیز فعال می باشد. این شرکت مالک شرکت های رولز رویس موتور کارز و مینی ماینر هم می باشد و در کشورهای آلمان ، برزیل ، چین ، هند ، آفریقای جنوبی ، انگلستان و ایالات متحده آمریکا  خط تولید خودرو دارد. بی ام و با طراحی جدید و شفاف، لوگوی خود را مجددا به فلت دیزاین تغییر داد.

لوگوی سیتروئن

سیتروئن

سیتروئن کمپانی خودروسازی فرانسوی است که به خصوص برای ما ایرانیها شناخته شده تر است . این شرکت اولین خودروساز خارج از ایالات متحده آمریکا بود که 8 سال پس از تاسیس به بزرگترین خودروساز اروپا و چهارمین خودروساز جهان تبدیل شد . شرکت سیتروئن برای ساده سازی در سال 2009 با روند طراحی فلت دیزاین موافقت کرد و با استفاده از یک رنگ موقعیت های گرافیکی جدیدی ایجاد کرد تا بتوانند انگیزه جدیدی به این برند ببخشند .

لوگوی نیسان

نیسان

شرکت خوروسازی ژاپنی که دفتر مرکزی آن در یوکوهاما قرار دارد. از سال 1999 شرکت رنو یکی از سهامداران اصلی این شرکت شد بطوریکه تا سال 2008 مالک 44 درصد از سهام این شرکت شد و در سال 2012 به عنوان ششمین شرکت خودروسازی جهان شناخته شد. این شرکت آرم خود را به لوگوی تخت تغییر داد در حالی که نام شرکت را در مرکز نگه داشت و کادر مستطیلی که NISSAN درون آن نوشته شده بود راحذف نمود و به گونه ای هوشمندانه کادر بسته دایره را از هر دو سمت باز نگاه داشت تا مفهومی نو از تنوع و گسترش تولید را در لوگو بگنجاند. تمامی این تغییرات به نوعی انجام شد تا مشتریان و طرفداران تغییرات زیادی را در هویت بصری برند احساس نکنند و همچنان به نیسان وفادار بمانند زیرا این اولین بار بود که نیسان بعد از 20 سال آرم و هویت بصری خود را تغییر داد.

لوگوی آئودی

آئودی

این شرکت نیز همانند BMW محصول یک شرکت خودروسازی آلمانی است و از تولیدکنندگان بنام خودروهای لوکس است. دفتر مرکزی آن در شهر اینگولشتات ایالات بابرن آلمان قرار دارد و مدلهایش در 9 کارخانه و در 8 کشور اروپایی تولید می شود. از سال 1964 از زیر مجموعه های فولکس واگن به شمار می آید.
آئودی همراه با مرسدس بنز و بی ام و 3 خودروساز مشهور آلمانی هستند که از پرفروش ترین خودروسازان لوکس جهان به شمار می آیند. طراحی آرم سه بعدی شرکت به گونه ای بود که ظاهرا از فلز براق ساخته شده است اما آئودی تصمیم گرفت آرم خود را به آرم تخت تغییر دهد تا هویت بصریش برای بینندگان قابل فهم تر باشد.

لوگوی جدید تویوتا

تویوتا

این شرکت خودروسازی یک ابر شرکت چند ملیتی است که اولین خط تولید آن در شهر تویوتا (سال 1937) توسط شخصی به نام کیشیرو تویودا بودا راه اندازی شد این شرکت مالک برندهای دینا ، دایهاستر ، سلیون و لکسوس می باشد . سهام این شرکت در بازار بورس نیویورک، لندن و ترکیه معامله می شود. TOYOTA جدیدترین خودروسازی است که به آرم تخت قدیم خود برگشته است.

نوشته هفت لوگوی خودرو که به فلت دیزاین بازگشتند اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d9%87%d9%81%d8%aa-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d9%81%d9%84%d8%aa-%d8%af%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%da%af%d8%b4%d8%aa/feed/ 0
مینیمالیسم در طراحی https://www.mrdesign.info/%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%b3%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c/ https://www.mrdesign.info/%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%b3%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c/#comments Wed, 05 Aug 2020 22:30:38 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5803 مینیمالیسم در طراحی چیست ؟ مینیمالیسم در طراحی گرافیک و سایر هنرهای تجسمی و موسیقی بر پایه سادگی بیان میشود و در معماری بیشتر با خلق آثار سه بعدی به جای دو بعدی همراه است. مینیمالیسم در شکلهای مختلفی از طراحی و هنر به ویژه هنرهای تجسمی و موسیقی استفاده میشود ، گاه کاملا تصادفی
ادامه مطلب

نوشته مینیمالیسم در طراحی اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
مینیمالیسم در طراحی چیست ؟

مینیمالیسم در طراحی گرافیک و سایر هنرهای تجسمی و موسیقی بر پایه سادگی بیان میشود و در معماری بیشتر با خلق آثار سه بعدی به جای دو بعدی همراه است. مینیمالیسم در شکلهای مختلفی از طراحی و هنر به ویژه هنرهای تجسمی و موسیقی استفاده میشود ، گاه کاملا تصادفی و گاه زاده شکلهای هندسی ساده و مکرر است .

مدتی است که مینیمالیسم در طراحی اتفاق افتاده و برای ریدیزاین لوگو شرکت های قدیمی و طراحی وب سایت ها ، تبلیغات محیطی ، پوسترها ، کاتالوگ و لوگوهای بیش از حد شلوغ ، کاربرد بسیاری دارد. برای افراد مبتدی این سبک هنری ، بیشتر مربوط به از بین بردن اضافات و قرار دادن عناصر استراتژیک است در نتیجه، طرح نهایی آرام بخش و در عین حال قدرتمند خواهد بود . شما میتوانید مینیمالیسم را در همه اشکال هنری از مد گرفته تا طراحی لوگو ، معماری ، مجسمه سازی و طراحی دکوراسیون مشاهده کنید.

مینیمالیسم در طراحی دکوراسیون داخلی

مینیمالیسم بیانگر سخن ” رابرت براونینگ ” که میگوید : less is more  (کمتر غنی تر است).

برای بدست آوردن بهترین استفاده از سبک طراحی مینیمالیسم یا به عبارتی یک طرح مینیمال حال طراحی یک لوگوی کوچک و یا یک بیلبورد تبلیغاتی بزرگ سعی کنید حتما از عناصر کلیدی که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد به درستی و در جای مناسب استفاده کنید. رنگ ، چیدمان ، فضای سفید ، المانهای گرافیکی و تایپوگرافی در طراحی مینیمالیسم نقش بسیار مهمی را ایفا میکنند .

اصول طراحی با عناصر موجود در مینیمالیسم

رنگ :

در طراحی مینیمالیسم استفاده از رنگ ها باید به حداقل برسد، رنگ سیاه و سفید و خاکستری، قدرتمندترین رنگ ها هستند و تاثیر بصری بیشتری دارند، با این حال استفاده صحیح از رنگ ها و پرهیز از رنگین کردن طرح میتواند به عنوان یکی از عناصر قابل قبول باشد. اکثر طراحان برای طرح های خود از رنگهای اصلی با کنتراست بالا بهره می برند که این روش جایی در طراحی مینیمال ندارد و بهتر است از رنگهای روشن که برای بینندگان طرح تازگی دارد استفاده کنند.

 

رنگ در طراحی مینیمال

رنگ در طراحی مینیمال

چیدمان : 

محتوا برای وب سایت ها ، پوسترها و بخصوص بیلبوردهای تبلیغاتی که بیننده فرصت کمی برای مشاهده طرح و متن دارد باید به شکلی باشد که بیننده بدون تفکر زیاد بتواند آن چیزی که لازم است را پیدا کند و متوجه مفهوم آن شود .

چیدمان در طراحی مینیمال

فضای سفید :

هر چه فضای خالی بیشتر باشد قدرت بیشتری از تصویر موجود در آن به دست می آید ، فضای منفی یا نگاتیو به ایجاد تعادل و ساختار گروهی کمک زیادی می کند.

فضای سفید در طراحی مینیمال

گرافیک :

طراحان گرافیک ، مینیمالیسم را برای این انتخاب میکنند که اثربخشی بیشتری داشته باشند و و تصویر بتواند قدرتمندتر از یک پیام کتبی عمل کند . لوگو، طرح گرافیکی، تصویر یا کاراکتر باید با موضوع مرتبط باشد و به صورت استراتژیک مورد استفاده قرار گیرد.طراحی مینیمال در گرافیک و بسته بندی

تاپوگرافی :

تاپوگرافی در مینیمالیسم باید استراتژیک باشد و در هر طرح نباید بیشتر از دو یا سه فونت استفاده شود ، چون باعث میشود که طرح مورد نظر بهم ریخته و درک آن سخت شود.

تایپوگرافی در مینیمالیسم

مینیمالیسم در وب :

تقریبا از ده سال پیش طراحی وب سایت مینیمالیستی بسیار رواج پیدا کرده است، اما متاسفانه بسیاری از طراحان ، مینیمالیسم را به اشتباه درک کرده اند و صفحات وب را بدون محتوا ایجاد میکنند .

اگر چه طراحی مینیمال برای هر وب سایتی عملی نیست و از نظر موضوعی در بسیاری موارد مانند طراحی یک پرتال جامع  امکان پذیر نمیباشد اما وب سایت هایی که محوریت فعالیتشان با این سبک طراحی مطابقت دارند پیشنهاد می شود که طراحی مینیمال را به اجرا در آورند.

طراحی وب سایت مینیمال

مینیمالیسم در رسانه :

تبلیغات در رسانه ها مانند تلویزیون ، رسانه های چاپی ، ببیلبوردهای تبلیغاتی ، رسانه های اجتماعی و سوشیال مدیاها و سایر تبلیغات همگی از طراحی مینیمال استفاده میکنند و مشاهده میکنید که طراحان از این سبک طراحی پرطرفدار برای همه چیز از جمله ، پوستر فیلم ، پوستر تبلیغاتی و … استفاده می کنند که دلیل آن اثربخشی طرح است که باعث می شود یک پیام به سادگی و به درستی به مخاطب منتقل گردد. استفاده از مینیمالیسم باعث می شود که یک طرح گرافیکی نه تنها کاربردی باشد بلکه از نظر زیبایی و ارزش هنری نیز لذت بخش باشد .

مینیمالیسم در رسانه

مینیمالیسم در طراحی لوگو و آرم :

مینیمالیسم در لوگو و نشان های تجاری یک مفهوم مهم است زیرا باعث می شود که آرم شرکت به راحتی یادآوری شود . آرم های مینیمالیستی محبوب ترین لوگوها هستند و طرفداران بسیاری نیز دارند چون بسیار ساده و به یاد ماندنی هستند.

بخش دشوار یک آرم مینیمالیستی ساختن طرحی است که برای شرکت به راحتی به رسمیت شناخته شود و در عین حال اهداف برند را نیز باید تعریف کند.

طراحی لوگوی مینیمال

در پایان و جمع بندی کلی مینیمالیسم در طراحی، حال طرح ما یک برچسب کوچک باشد یا یک بیلبورد تبلیغاتی به اندازه یک پل عابر پیاده قوائدی مشترک دارد که اگر با چاشنی ایده پردازی هم همراه شود حاصل، طرحی ساده، جذاب و تاثیر گذار خواهد شد. اگر مینیمالیسم در طراحی را بخواهیم با کوتاه ترین جمله تعریف کنیم برابر است با : طراحی با کمترین و ساده ترین عناصر و بهترین نتیجه !!!

نوشته مینیمالیسم در طراحی اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%b3%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c/feed/ 1
عکاسی برای طراحان https://www.mrdesign.info/%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d9%86/ https://www.mrdesign.info/%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d9%86/#respond Fri, 31 Jul 2020 22:30:44 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5779 نکاتی درباره عکاسی برای طراحان عکاسی برای طراحان یکی از مهمترین تخصصهایی می باشد که به نظر شخص بنده طراحان باید حداقل اطلاعاتی از آن داشته باشند زیرا در کاری مثل یک کاتالوگ یا پوستر همیشه مشتری تصاویر آماده در اختیار ما قرار نمیدهد و طراح باید خودش دست به کار شود . چه بسیار مواقعی
ادامه مطلب

نوشته عکاسی برای طراحان اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
نکاتی درباره عکاسی برای طراحان

عکاسی برای طراحان یکی از مهمترین تخصصهایی می باشد که به نظر شخص بنده طراحان باید حداقل اطلاعاتی از آن داشته باشند زیرا در کاری مثل یک کاتالوگ یا پوستر همیشه مشتری تصاویر آماده در اختیار ما قرار نمیدهد و طراح باید خودش دست به کار شود . چه بسیار مواقعی که از شما به عنوان یک طراح خواسته میشود که دست به دوربین شوید و تصاویر را طبق خواسته خود تهیه کنید و این زمانی است که باید بدانید که چطور از دوربین و فضای خود بالاترین بهره را ببرید و باید حداقل اصول و عناصر عکاسی را بدانید.
برای شناخت بیشتر هنر و صنعت عکاسی، حال عکاسی صنعتی باشد و یا عکاسی مدلین یا طبیعت نیازبه شناخت و درک یکسری عناصر اصلی است که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

عناصر اصلی تشکیل دهنده یک عکس

برای اینکه یک تصویر به بهترین نحو ممکن خلق شود، باید عناصر مهم در عکاسی حرفه ای را به خوبی بشناسید.استفاده بجا و مناسب از این عناصر است که یک عکس را خاص میکند یک عکس تاثیر گذار و جذاب باید این 6 عنصر اصلی در آن موج بزند.

رنگ :

در زمان عکاسی باید مطمئن شوید که رنگ ها یکدیگر را تعریف کنند . نقاشان رنگ های تصادفی را برای نقاشی خود انتخاب نمیکنند، حالا چرا باید عکاسان به نیروهای بیرونی برای انتخاب رنگ عکس خود بسنده کنند؟ پس بهتر است بهترین رنگها را با  همنشینی خوب در کنار هم انتخاب کنند.

عکاسی در طراحی
فرم :
فرم با استفاده از نور و سایه ساخته میشود و یک صفحه را پوشش میدهد ودر واقع میتوان گفت که ساختار اشکال است .

عکاسی در طراحی
بافت :
عکسهای دو بعدی برای به دست آوردن یک حس خوب ، بافت ها را وارد چالش میکند ، بهترین راه استفاده از بافتها بهره گیری از اشکال و متریالهای مناسب می باشد. ترکیب بندی، استفاده از زاویه های مناسب میتواند سبک عکاسی شما را کامل کند  بافت ها بخصوص در عکاسی صنعتی نقش بسیار بزرگی را ایفا می کنند.

عکاسی در طراحیالگو :
استفاده کردن از عناصر تکراری در عکاسی را الکو گویند .

عکاسی در طراحیخط :
چگونه نگاه کردن یک فرد به یک عکس را خط میگویند. در واقع خط روشی است که یک فرد به عکس نگاه میکند و به طور طبیعی با خط افق سنجیده و مقایسه می گردد.

عکاسی در طراحی
شکل :
کلیات درک هندسی از یک جسم، که شامل تیزی یا گردی و برآمدگی و تورفتگی اطراف جسم می باشد.

عکاسی در طراحیاصول عکاسی :

اصول عکاسی باعث میشود که جنبه های هنری بین عکاسی متمایز شود که شامل : نور، موضوع ، تمرکز ، زمینه ، قرارگرفتن در معرض نور و ترکیب عناصر می باشد.

نور :
مهمترین جنبه عکاسی است و فرایند گرفتن نور از صحنه به منظور ایجاد کردن یک نمایش هنری است . در زمان های قدیم نقاشان کلاسیک سوژه های خود را در کنار جعبه های بزرگ و نرم قرار میدادند تا بتوانند نور مناسبی برای نقاشی خود ایجاد کنند . طراحان گرافیک و عکاسان همیشه باید به نور توجه داشته باشید و در هر مسیری که به پیش میروید برنامه ریزی – تنظیم مجدد – اضافه کردن نور را در نظر داشته باشید تا مطمئن شوید نور را به درستی دریافت کرده اید .

موضوع :
پایه و اساس تهیه عکس این است که باید کاملا نور داشته باشید چون پایه و اساس عکاسی است ، اما موضوع هم به همین اندازه مهم است ، موضوعی که انتخاب میکنید ( تنظیمات – لباس – لوازم جانبی و بیان عاطفی ) همه با هم کار میکنند تا بتوانند داستانی را بیان کنند که این وظیفه عکاس است که داستان با ارزشی را برای بیان داشته باشد .

تمرکز :
باید در مورد عمق میدان نمایش و اینکه چقدر میخواهید پس زمینه و یا پیش زمینه را محو کنید تمرکز( فکوس ) داشته باشید . شما با داشتن لنزهای مناسب میتوانید در تصاویر به وجود آمده تفاوت چشمگیری ایجاد کنید . همچنین طراحان عکس میتوانند با توجه با نقاط تمرکز جایگزین ، عکس بهتری تولید کنند ، مثلا به جای تمرکز روی چشمها روی لب ها تمرکز کنید و گاهی وقتها با نداشتن تمرکز روی موضوع اصلی تفاوت قابل توجهی ایجاد کنید مثلا در این عکس برای بیان تمرکزاین شخص روی شطرنج
فکوس بیشتری نشان داده شده است .

تمرکز و فوکوس در عکاسی
زمینه :
ساده نگاه داشتن زمینه بسیار مهم است مثلا عکسهایی که از محیط زیست میگیریم ، نکته ای که طراحان در عکاسی باید بسیار به آن توجه کنند این است که تصاویر پس زمینه و پیش زمینه تمایل دارند که در یک عکس ادغام شوند که باید بسیار این موضوع را جدی بگیرید و مراقب باشید .

ترکیب بندی :
یک تفاوت اصلی بین عکاس حرفه ای و آماتور در ترکیب است یک عکاس حرفه ای اشکال ، خطوط ، فریم ، زاویه ها و فضای منفی را در نظر میگیرد حال آنکه عکاسان آماتور بیشتر به کادر بندی و مسائل جزئی تر توجه میکنند.

قرارگرفتن در معرض نور :
این به معنای قرار گرفتن در معرض نور مناسب برای ثبت صحنه نیست به طور مثال شما میتوانید با قرار گرفتن در معرض سایه ها و مناطق روشن، تصویر مناسب تری ایجاد کنید و یا با تاکید بر مناطق خاصی از یک تصویر برآن تاکید کنید .

در پایان طراحان گرافیک توجه داشته باشند که میتوانند از رنگ ، بافت و قرارگرفتن در معرض نور برای تاکید بر شکلها و ترکیبات عکاسی برای طرح خود استفاده کنند .این همان موقعی است که جادوی طراحان گرافیک شروع می شود . هنرهای تجسمی برای گفتن یک داستان یا مفهوم خاص به تنظیم مدل ، هماهنگی ( شکل ، رنگ، نوردهی ) ریتم و عناصر ترسیم بسیار تاکید دارند.

نوشته عکاسی برای طراحان اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d9%86/feed/ 0
برند سازی چیست https://www.mrdesign.info/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/ https://www.mrdesign.info/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/#comments Thu, 30 Jul 2020 22:31:20 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5765 مزایای برند سازی شرکت های نوپا به دنبال یک برند قدرتمند هستند آیا واقعا یک برند قدرتمند میتواند تجارت ها را از یک دیگر جدا کند و در مقابل برای رقبای خود مزیت و برتری ایجاد کند؟ اگر از شرکت های بزرگ بازاریابی تجاری سوال کنید میگویند بله ، یک برند قوی میتواند به یک
ادامه مطلب

نوشته برند سازی چیست اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
مزایای برند سازی

شرکت های نوپا به دنبال یک برند قدرتمند هستند آیا واقعا یک برند قدرتمند میتواند تجارت ها را از یک دیگر جدا کند و در مقابل برای رقبای خود مزیت و برتری ایجاد کند؟ اگر از شرکت های بزرگ بازاریابی تجاری سوال کنید میگویند بله ، یک برند قوی میتواند به یک تجارت کمک کند تا بتواند از رقبای خود پیشی بگیرد .

برند چیست ؟

برند مفهوم کلی از یک شرکت ، محصول یا خدمات خاصی است که تحت یک نام واحد و هویت بصری مختص خود مقاصد تجاری را دنبال میکند، برند به خودی خود بلا استفاده و غیر فعال است و این صاحبان برند هستند که در کنار بازار هدف و مشتریان یک نام صرف را جان میدهند و محبوب میکنند و یک نام معمولی را شکل و ظاهر می دهند، در تجارت فعال و موفق میکنند و در کل مانند یک موجود زنده برایش شخصیت قائل هستند و تنها چیزی که تمامی این موارد را کامل میکند، ابتدا یک ایده ناب و سپس اجرای عملیات تخصصی برندسازی متفاوت است. اگر درک واقعی از یک برند داشته باشید میدانید که حداقل چند تا از موارد زیر را شامل میشود :

1- سبک طراحی ( به عنوان مثال:  آرم یا لوگورنگ های سازمانی – لوگوتایپ اختصاصی – بسته بندی و… )
2- وب سایت و بازاریابی
3- ویترین
3- حضور رسانه های اجتماعی
4- خدمات مشتری
5- محیط زیست و فرهنگ شرکت
6- برچسب ها و شعارها
7- کیفیت و قیمت محصول
8- شخصیت

ایجاد یک برند قوی همیشه میلیونها تومان هزینه بر نمی دارد اما باید بدانید که خلاقیت و تحقیق زیادی لازم دارد.
جف بیزوس ( ثروتمند ترین مرد جهان ) می گویدیک برند به معنای واقعی کلمه همان چیزی است که مردم در هنگام تجارت در مورد تجارت شما میگویند. “

برند ایکیا

چه چیزی باعث ایجاد یک برند قدرتمند میشود

از مواردی که باعث قدرتمند شدن یک برند میشود می توان از منحصر به فرد بودن ، داشتن یک شخصیت منسجم ، پیام روشن داشتن تیم بازاریابی هدفمند را نام برد که البته آنچه که یک برند را بزرگ میکند یک مورد خاص نیست بلکه این موارد در کنار هم میتوانند شگفت آور باشند .
به طور مثال میتوانیم شرکت هایی همانند دیجی کالا ، اسنپ ، میهن ، پگاه و سن ایچ را نام برد . این شرکت ها موارد زیادی را ترکیب میکنند تا بتوانند برند سازی قدرتمندی را اجرایی کنند و به همین دلیل هر روز شاهد پیشرفت روز افزون آنها هستیم .

تغییر لوگو و هویت بصری اسنپ

مزایای برندینگ :

برای دانستن  این نکته که  برند سازی و برندینگ یک محصول چه فوائدی دارد؟ از شما دعوت میکنیم که 8 نکته و مزیتی را که در زیر به آنها اشاره شده ملاحظه نمائید :

1- اعتماد به نفس میبخشد : برند خوب نه تنها اعتماد به نفس به مشتری میدهد بلکه برای صاحب مشاغل نیز مفید است زیرا با برند سازی عالی تمام انرژی – زمان – پول و… که شرکت انجام داده به عنوان یک نتیجه خوب و حرفه ای به شرکت برمیگردد .

2- شناخت مشتری : هنگامی که مشتری در حال خرید است وقتی رنگها و تصاویر نامعقولی از یک برند را میشناسند و میبینند برایشان آشنا به نظر میرسد چون آنها را قبلا دیده اند حالا اینجا یک برند خوب در ذهن خریداران کلیک خواهد خورد .
3- بالا بردن ارزش ویژه برند : یک مزیت بزرگ برای برند سازی قوی این است که به ارتقاء محصولات و خدمات کمک میکند . افرار به طور خودکار علاقمند به برندی هستند که با آن از قدیم آشنا هستند حالا اگر شما محصول یا خدمات خود را ارائه دهید یک برند قوی به راه اندازی آن کمک کند .

4- ثبات و یکپارچگی : هنگامی که یک کسب و کار برند تجاری خود را برقرار کرد شخصیت شرکت – بازاریابی ، رنگ ها تایپوگرافی ، چاپ ، وب سایت و غیره میتواند بعد از آن مدل سازی بقیه تلاشهای خود را آغاز کند و این باعث میشود که انتخاب های دیگر را بسیار آسان کند .

5- استعداد را جذب میکند : اگر تجارتی دارای برند عالی باشد مردم متوجه میشوند . افرادی که متوجه هستند کسانی هستند که بسیار با استعداد در زمینه های بازاریابی – طراحان وب سایت و یا ایده پردازان هستند .

 

برند محبوب اپل

6- تعهد و ارتباط عاطفی توسط ارزشهای مشترک برند : هنگامی که یک شرکت از طریق ارزشهای مشترک با مشتریان خود ارتباط برقرار کند میتواند وفاداری برای زندگی خود و نسل های آینده ایجاد کند . ارتباط عاطفی مشترک بین شرکت و مشتری یکی از نکات بسیار مهم در برند سازی است .

7- افزایش اعتبار : هنگامی یک کسب و کار دارای برند محکم است اعتبار آن شرکت را در صنعت خود و همچنین با مشتریان افزایش میدهد و از حیطه کسب و کارها کوچک فراتر میرود .

8- وفاداری مشتری : هنگامی که خریداران شروع به شناسایی و خرید یک سرویس یا محصول را میکنند یک برند خوب میتواند آنها را برای کسب اطلاعات بیشتر باز گرداند و آنها را به پیروان وفادار آن برند تبدیل کند .

نکته نهایی : همانطور که میدانید برندینگ موفق خیلی بیشتر از اینکه ظاهر زیبایی داشته باشد باید بتواند تجارت را فراتر از تصور ما پیش ببرد . اگر شما صاحب تجارتی هستید و به دنبال پیشرفت سازمان و مجموعه خود می گردید و هدف برند سازی محصول یا خدمات خود را دارید ،حتما تمامی موارد بالا را سر لوحه کار خور قرار دهید .

نوشته برند سازی چیست اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/feed/ 1
روز جهانی گرافیک 99 https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-99/ https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-99/#respond Sat, 25 Apr 2020 22:27:58 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5704 روز جهانی گرافیک 99 با رسیدن به 7 اردیبهشت به مانند سالهای گذشته از راه رسید، اما با یک تفاوت بزرگ که دلیل این تفاوت اپیدمی کوید 19 می باشد که چند ماهی سراسر دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است. امسال مراسم و بزرگداشت روز جهانی گرافیک به دلیل محدودیتهای موجود و رعایت
ادامه مطلب

نوشته روز جهانی گرافیک 99 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
روز جهانی گرافیک 99 با رسیدن به 7 اردیبهشت به مانند سالهای گذشته از راه رسید، اما با یک تفاوت بزرگ که دلیل این تفاوت اپیدمی کوید 19 می باشد که چند ماهی سراسر دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است.
امسال مراسم و بزرگداشت روز جهانی گرافیک به دلیل محدودیتهای موجود و رعایت فاصله اجتماعی، گردهمایی مانند هر ساله انجام نخواهد شد از این رو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران فراخوان نمایشگاه ملی پوستر را به یاد استاد مرتضی ممیز در سایت خود اعلام نمود که در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت

مرتضی ممیزفراخوان نمایشگاه ملی پوستر

انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران از کلیه طراحان گرافیک خوش ذوق کشورمان و پس از گذشت پانزده سال از فقدان استاد مرتضی ممیز و در هفته گرافیک سال 1399 و همزمانی این رویداد با نامگذاری خیابانی در تهران به نام استاد، از کلیه طراحان گرافیک دعوت میکند در نمایشگاه استاد “مرتضی ممیز با عنوان، هنر به مثابه حرفه” شرکت نمایند.

این رویداد هنری مصادف است با رخداد جهانی نهاد ico-D در سال 2020 میلادی با شعار “حرفه ای باش”.استاد مرتضی ممیز، از اصلی ترین و مهمترین بنیان گذاران انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران می باشد. همچنین استاد مرتضی ممیز پایه گذار طراحی لوگو با شیوه های نوین در زمان خود بوده و هستند و در خلق آرمها و نشان های تجاری بسیاری بوده اند و از این روی بنده و بسیاری از طراحان گرافیک ایران ایشان را پدر گرافیک ایران میدانیم.

سالروز جهانی گرافیک

استاد ممیز به جهت تحکیم پایه های گرافیک ایران و بالا بردن ارزش حرفه طراحان گرافیک کشورمان به واقع به نماد قطعی حرفه ای بودن تبدیل گردیده است.
طراحان گرافیکی که به شرکت در این نمایشگاه تمایل دارند به وب سایت انجمن صنفی طراحان گرافیک مراجعه نمایند، توضیح اینکه مهلت ارسال آثار تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شده است.

منبع خبر: لوگو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

نوشته روز جهانی گرافیک 99 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-99/feed/ 0
زمان مناسب تغییر در بسته بندی https://www.mrdesign.info/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c/ https://www.mrdesign.info/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c/#comments Sat, 25 Jan 2020 12:00:11 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5654 زمان مناسب تغییر در بسته بندی از جمله موارد بسیار مهمی است که بسیاری از برندهای مواد غذایی و آرایشی بهداشتی و… با آن مشکل دارند و نمی دانند که تغیر در طراحی یا قالب بسته بندی تاثیر مثبتی در بر خواهد داشت و یا بالعکس. برای درک ملموس این مورد بهتر است که با
ادامه مطلب

نوشته زمان مناسب تغییر در بسته بندی اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
زمان مناسب تغییر در بسته بندی از جمله موارد بسیار مهمی است که بسیاری از برندهای مواد غذایی و آرایشی بهداشتی و… با آن مشکل دارند و نمی دانند که تغیر در طراحی یا قالب بسته بندی تاثیر مثبتی در بر خواهد داشت و یا بالعکس.

برای درک ملموس این مورد بهتر است که با چند مثال موجود در بازار روند کار را بررسی کنیم. هر روزه بسیاری محصول با لوگو و بسته بندی های قوی و ضعیف وارد بازار می شوند اما، تنها تعداد کمی از آنها ماندگار و مورد توجه بازار هدف یا همان مردم عامه قرار می گیرند. بسیاری از این برندها با تغییر طراحی بسته بندی به موفقیت و فروش بالا دست یافته اند و درست برعکس برندهایی هم بوده اند که با تغییرات کلی در ظاهر و بسته بندی محصولات خود سیر نزولی شدیدی در فروش خود داشته اند و حتی به مرحله ورشکستگی رسیدند.

زمان مناسب تغییر بسته بندیاینجاست که این سوال در ذهن صاحبان مشاغل و صنایع شکل میگیرد که برای ارتقای سطح فروش و ظاهر محصولات اصلا تغییری در ساختار هویت بصری خود ایجاد کنند یا روال گذشته را ادامه دهند. منظور ما از این تغییران تنها در صنایع غذایی نیست و بسیاری دیگر از صنایع مانند قطعات کامپیوتر ، قطعات خودرو، ابزارهای برقی، صنعتی، شوینده ها، آرایشی بهداشتی و صنایع و شرکت های دارویی و صدها مثال دیگر را شامل می شود.

چگونه زمان تغییر در بسته بندی محصولات را تعیین کنیم؟

در عکس ابتدایی مطلب تصویر یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین سسهای شرکت مهرام را قرار داده ایم، احتمالا برایتان سوال پیش آمده چرا؟ زمانی که مهرام سس قرمز خرسی خود را معرفی کرد ابتدا مورد توجه کودکان علاقه مند به ماکارانی قرار گرفت و سپس راه خود را در سفره بزرگسالان نیز باز کرد، به جرات می توان گفت که مهرام اولین شرکتی بود که از این تکنیک خلاقانه استفاده کرد و حتی به یاد دارم که با ظرف این سس مجسمه های گچی می ساختیم. پس از مهرام شرکتهای تولید ماکارانی شروع به استفاده از اشکال مختلف کردند تا…. به امروز رسیدیم.

شرکت مهرام یک بار تغییراتی در قالب و ظاهر ظرف خرسی محصول انجام داد که متاسفانه سطح فروش شرکت افت پیدا کرد زیرا مشتریان سس قرمز را تنها در همان شکل 30 ساله خود جستجو می کردند و این تغییر حس نوعی بی اعتمادی و تغییر کلی درمحصول خوراکی را به خریدار منتقل میکرد.

مثال دیگر شامپو صدر صحت بود که با تغییر در لیبل و بسته بندی با افت فروش مواجه شد که این یک مورد را شخصا به چشم خود دیده بودم. اما نتیجه بسیار بسیا مهم از این دو مثال:

تغییرات در بسته بندی1- اگر محصولی دارید که سالهای سال به تولید آن مشغول هستید و ما بین مشتریان محبوب است و به نوعی تبدیل به نوستالژی شده و خیلی ها با ظاهر بصری و مزه آن خاطره دارند تغییری در نوع بسته بندی و طراحی و رنگ محصول ایجاد نکنید و کیفیت آن را نیز پایین نیاورید.”تغییر در این سبک از محصولات شیوه خاص خود را دارد که در مطالب آینده به آن خواهیم پرداخت”

2- اگر در ابتدای راه هستید و به محصول تولیدی شما انتقادات زیادی میشود از لوگو، رنگ سازمانی و نوع طراحی و بسته بندی گرفته تا موارد جزئی تر سریعا از یک تیم مشاور و متخصص بهره ببرید و نقاط ضعف خود را در همین اوایل کار اصلاح کنید و تغییرات را اعمال نمائید زیرا هر چه این زمان به درازا بکشد دیگر تغییرات به شما کمکی نخواهد کرد بلکه سبب ضرر نیز می شود.

3- اگر جزء تولید کنندگان مواد خوراکی فانتزی مانند زعفران، خاویار، شکلات و… هستید تغییر و تحول در طراحی و بسته بندی را حداقل هر از چند گاهی آن هم زیر نظر مشاور تبلیغاتیتان به شما پیشنهاد میکنم زیرا در برخی مشاغل تغییرات ظاهری حس رشد و بهتر شدن محصول ارائه شده را به مشتری منتقل میکند.

جمله پایانی و جمع بندی کلی تغییر و تحول در طراحی، بسته بندی و ارائه محصول تنها و تنها در چند سوال خلاصه میشود؟ عمر برند و محصول تولیدی شما چند سال است ؟ نوع محصول و صنعت تولیدی شما بیشتر با کدام قشر سر و کار دارد یا به طور عامه بازار هدف شما چه کسانی هستند ؟ میزان تاثیر بسته بندی در فروش شما چه میزان است؟ و در آخر تا چه حد شناخته شده هستید ؟ تمامی این موارد با یک تحقیقات میدانی قابل تشخیص و سنجش است.

نوشته زمان مناسب تغییر در بسته بندی اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c/feed/ 1
لوگوهای متحرک منتخب سال 2020 https://www.mrdesign.info/%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%b1%da%a9-%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a8-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/ https://www.mrdesign.info/%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%b1%da%a9-%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a8-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/#comments Fri, 20 Dec 2019 19:00:23 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5635 لوگوهای متحرک یا همان موشن لوگوها در چند سال اخیر بخش اصلی از هویت یک لوگوی حرفه ای می باشد. به عنوان یک مثال ملموس شبکه سه سیما که بعد از تغییرات در لوگو و هویت بصری خود از موشن گرافیک ها بخصوص موشن لوگو ها بسیاری استفاده میکنند. یکی از فعالیت های درآمد زایی
ادامه مطلب

نوشته لوگوهای متحرک منتخب سال 2020 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
لوگوهای متحرک یا همان موشن لوگوها در چند سال اخیر بخش اصلی از هویت یک لوگوی حرفه ای می باشد. به عنوان یک مثال ملموس شبکه سه سیما که بعد از تغییرات در لوگو و هویت بصری خود از موشن گرافیک ها بخصوص موشن لوگو ها بسیاری استفاده میکنند. یکی از فعالیت های درآمد زایی که به قولی در دنیای فناوری نیازمند لوگوهای متحرک است صنعت تولید و توسعه اپلیکیشن برای تلفن های هوشمند می باشد.

در حقیقت از این پس و با ورود به سال 2020 تمامی لوگوها بخصوص لوگوی برندهای معروف و کسانی که تصمیم به راه اندازی یک برند یا استارتاپ را دارند باید این مورد را در طراحی لوگوی خود در نظر داشته باشد که آرم و لوگوی طراحی شده آنها قابلیت متحرک سازی داشته باشد و این نیازمند سادگی و رعایت استاندارد های خاص و تخصصی در طراحی لوگو است که پرداختن به آن در این پست نمی گنجد و در آینده به آن اشاره خواهیم کرد .

تمامی این مقدمه سرآغازی بود برای معرفی و مشاهده کلیپ تصویری جذاب 10 لوگوی متحرک منتخب سال 2020 که توضیحات مربوط به سبک اجرایی و تایم لاین هر لوگو، که زمان استاندارد موشن لوگوها میباشد نیز در پایین کلیپ به ترتیب اجرا نوشته شده است.

 

 

00:05 – Animated cartoon logos
00:21 – Animated black and white logos
00:35 – Creative letter logos
00:50 – Simple geometric shapes – minimalism
01:12 – Gradient logos
01:26 – Retro logos
01:38 – Metal / Engraved logos
01:50 – Custom fonts / logotypes
02:01 – 3D and isometric logos
02:11 – Semi-transparent shapes

نوشته لوگوهای متحرک منتخب سال 2020 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%b1%da%a9-%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a8-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/feed/ 1
روند طراحی لوگو در سال 2020 https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/ https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/#respond Thu, 19 Dec 2019 21:30:01 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5624 روند طراحی لوگو در سال 2020 به چه شکلی خواهد بود؟ آیا شاهد تغییرات عظیمی خواهیم بود؟ آیا طراحان مبتدی کنار خواهند رفت و فضا برای طراحان حرفه ای بازتر خواهد شد؟ کارشناسان بزرگ طراحی، پیش بینی های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و با چند برند معروف که با ریدیزاین لوگوی
ادامه مطلب

نوشته روند طراحی لوگو در سال 2020 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
روند طراحی لوگو در سال 2020 به چه شکلی خواهد بود؟ آیا شاهد تغییرات عظیمی خواهیم بود؟ آیا طراحان مبتدی کنار خواهند رفت و فضا برای طراحان حرفه ای بازتر خواهد شد؟ کارشناسان بزرگ طراحی، پیش بینی های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و با چند برند معروف که با ریدیزاین لوگوی خود به استقبال سال 2020 رفته اند نیز همراه شما خواهیم بود.


یکی از بزرگترین مشکلات نوشتن مقاله در مورد روند طراحی لوگو یا به عبارتی مراحل طراحی لوگو و آرم این است که هر ساله خوانندگان انتظار دارند تکنیکی جدید و غیر منتظره ای برایشان توصیف شود. به طورعام ، طراحی یک لوگو معمولا برای مدت زمانی طولانی و در جهتی خاص یک فعالیت طراحی شده است ولی امروز در مورد روند طراحی لوگو هایی که هر چند سال ریدیزاین می شوند و هویت بصری برای صاحبان مشاغل در راس امور است و سادگی و مفهومی بودن لوگو و آرم را می پسندند صحبت می کنیم. لوگوهایی که می توانند آیکون یک اپلیکیشن باشند و تقریباً بی نهایت کوچک و یا بزرگ میشوند و همچنان ماهیت خود را حفظ میکنند.
این مطلب تنها گویای ورود به یک سال جدید برای طراحان حرفه ای لوگو نیست ، بلکه گویای ورود به یک دهه کاملاً جدید است. آیا می تواند سالی باشد که همه چیز تغییر می کند؟ آیا ما باید همه دانسته ها را برای طراحی آرم به روز کنیم ؟ به همین دلیل نظر چند کارشناس معروف را در این مورد میخوانیم…

1- ساده و حداقلی

هالیفکس با لوگوی 2020

شاید در نگاه اول کمی کسل کننده باشد ، روند اصلی طراحی لوگو در سال 2019 یا به عبارتی پایان همان سال 2018 بوده است. گابریل کوربت ، طراح Storm Brands ، توضیح می دهد: مینیمالیسم ساده، به طور استاندارد، استاندارد را تعریف کرده است ، همانطور که با پنتاگرام ساده شده مارک ، مسترکارت را نشان می دهد. و نام را از لوگو کاملاً جدا میکند. این نوع تجدید مینیمالیستی ، که می توانید در برندهای بزرگی مانند وارنر بروس و فیس بوک نیز مشاهده کنید و مطمئناً در سال 2020 ادامه دار خواهد بود تا تکمیل گردد.

2-  اصالت و روایت

لوگو somersby در سال 2020

آیا طراحی لوگو و آرم در سال 2020 حتی اگر تنها توسط چند شرکت بزرگ و طراحان خاصی انجام شود ، مقابله با ساده انگاری وجود خواهد داشت؟ ADAM MURDOCK ، مدیر ارشد هنری در گرادی بریتون چنین فکر می کند. وی پیش بینی می کند: تولید لوگوها وبرندهای تجاری در راه هستند، او میگوید: سال آینده فرصتی برای برندهای واقعی است و اجازه می دهد که تاریخ و روایت بخشی از داستان ها و تصاویر آنها باشد و به همین دلیل تکنیک ساده انگاری نمی تواند گویای منظور ما باشد آن هم وقتی اصول تکراری طراحی لوگو مانند یک الگوی واحد باشند.

لی هودی ، شریک و طراح خلاق در گروه طراحی Conran ، معتقد است که چنین تغییری مطمئناً در دنیای استارتاپ رخ خواهد داد. وی می گوید: در سال 2019 ، بیشتر طراحان مبتدی یک عبارت تجاری را ایجاد کردند که وقتی به عنوان یک مجموعه مشاهده می شود ، احساس متمایزتری نسبت به آنچه پیام اصلی لوگو باید باشد احساس میشود.” “در سال 2020 ، به اعتقاد من استارت آپ های بیشتر به دنبال این هستند که خود را از طریق زبان طراحی خود متمایز کنند و سطحی جدید از طراحی لوگو و آرم روی کار خواهد آمد.

3- طلای برند

لوگو اندروید 2020

در حالی که کاراکتر ربات اندروید ممکن است قوانین خاص خود را داشته باشد ، در زمینه های دیگر ما شاهد استفاده روز افزون از کاراکتر، اشکال خاص برندها در سال 2019 هستیم. سیمون چونگ ، مدیر خلاق وابسته در گرتل ، احساس می کند که این تصادفی نیست. او می گوید: فراوانی و در دسترس بودن شکلک ها در حال افزایش، باعث تغییر در نحوه برقراری ارتباط افراد می شود و به آنها طیف گسترده تری از بیان مقادیری که باید درک کنند را نشان می دهد. از آنجا که برند ها در مقیاس بیشتری با مشتریان خود روابط نزدیک تری برقرار می کنند، نیاز به انعطاف پذیری بیشتر در مکالمه، رشد می کند.

لوگو 2020 duolingoچونگ معتقد است ، سالهای متفاوت و زیادی پیش روی برندهای تجاری گوناگون بوده است ، اما برجستگی و اهمیت آنها در سال آینده دیده و احساس خواهد شد. وی خاطرنشان می کند: ” Duolingo و Android اخیراً دوباره با نسخه های جدید به بازار عرضه شده اند و به ترتیب بر روی طلاهای جغد و روبات ها دو برابر شده اند وی ادامه داد: با این کار ، آنها طیف گسترده تری از احساسات را برای ابراز به برند و ارتباط با مشتریان دارند. احساس سرگرمی ، بازیگوشی و انسان دوستانه را در محیط های دیجیتال ارائه می دهند و به عنوان یک راهنمای آشنا و دوستانه عمل می کنند: کسی که به او اعتماد دارید و می خواهید روزانه با آن معاشرت کنید. این همان نکته کلیدی است که در روند طراحی لوگو سال 2020 ادامه دارد و اکثر برندها به دنبال ایجاد این احساس در ذهن طرفدارانشان هستند.

منبع: creativebloq

نوشته روند طراحی لوگو در سال 2020 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/feed/ 0