مستر دیزاین https://www.mrdesign.info ایده های خلاقانه در طراحی گرافیک Thu, 06 Aug 2020 23:44:52 +0000 fa-IR hourly 1 مینیمالیسم در طراحی https://www.mrdesign.info/%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%b3%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c/ https://www.mrdesign.info/%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%b3%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c/#respond Wed, 05 Aug 2020 22:30:38 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5803 مینیمالیسم در طراحی چیست ؟ مینیمالیسم در طراحی گرافیک و سایر هنرهای تجسمی و موسیقی بر پایه سادگی بیان میشود و در معماری بیشتر با خلق آثار سه بعدی به جای دو بعدی همراه است. مینیمالیسم در شکلهای مختلفی از طراحی و هنر به ویژه هنرهای تجسمی و موسیقی استفاده میشود ، گاه کاملا تصادفی
ادامه مطلب

نوشته مینیمالیسم در طراحی اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
مینیمالیسم در طراحی چیست ؟

مینیمالیسم در طراحی گرافیک و سایر هنرهای تجسمی و موسیقی بر پایه سادگی بیان میشود و در معماری بیشتر با خلق آثار سه بعدی به جای دو بعدی همراه است. مینیمالیسم در شکلهای مختلفی از طراحی و هنر به ویژه هنرهای تجسمی و موسیقی استفاده میشود ، گاه کاملا تصادفی و گاه زاده شکلهای هندسی ساده و مکرر است .

مدتی است که مینیمالیسم در طراحی اتفاق افتاده و برای ریدیزاین لوگو شرکت های قدیمی و طراحی وب سایت ها ، تبلیغات محیطی ، پوسترها ، کاتالوگ و لوگوهای بیش از حد شلوغ ، کاربرد بسیاری دارد. برای افراد مبتدی این سبک هنری ، بیشتر مربوط به از بین بردن اضافات و قرار دادن عناصر استراتژیک است در نتیجه، طرح نهایی آرام بخش و در عین حال قدرتمند خواهد بود . شما میتوانید مینیمالیسم را در همه اشکال هنری از مد گرفته تا طراحی لوگو ، معماری ، مجسمه سازی و طراحی دکوراسیون مشاهده کنید.

مینیمالیسم در طراحی دکوراسیون داخلی

مینیمالیسم بیانگر سخن ” رابرت براونینگ ” که میگوید : less is more  (کمتر غنی تر است).

برای بدست آوردن بهترین استفاده از سبک طراحی مینیمالیسم یا به عبارتی یک طرح مینیمال حال طراحی یک لوگوی کوچک و یا یک بیلبورد تبلیغاتی بزرگ سعی کنید حتما از عناصر کلیدی که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد به درستی و در جای مناسب استفاده کنید. رنگ ، چیدمان ، فضای سفید ، المانهای گرافیکی و تایپوگرافی در طراحی مینیمالیسم نقش بسیار مهمی را ایفا میکنند .

اصول طراحی با عناصر موجود در مینیمالیسم

رنگ :

در طراحی مینیمالیسم استفاده از رنگ ها باید به حداقل برسد، رنگ سیاه و سفید و خاکستری، قدرتمندترین رنگ ها هستند و تاثیر بصری بیشتری دارند، با این حال استفاده صحیح از رنگ ها و پرهیز از رنگین کردن طرح میتواند به عنوان یکی از عناصر قابل قبول باشد. اکثر طراحان برای طرح های خود از رنگهای اصلی با کنتراست بالا بهره می برند که این روش جایی در طراحی مینیمال ندارد و بهتر است از رنگهای روشن که برای بینندگان طرح تازگی دارد استفاده کنند.

 

رنگ در طراحی مینیمال

رنگ در طراحی مینیمال

چیدمان : 

محتوا برای وب سایت ها ، پوسترها و بخصوص بیلبوردهای تبلیغاتی که بیننده فرصت کمی برای مشاهده طرح و متن دارد باید به شکلی باشد که بیننده بدون تفکر زیاد بتواند آن چیزی که لازم است را پیدا کند و متوجه مفهوم آن شود .

چیدمان در طراحی مینیمال

فضای سفید :

هر چه فضای خالی بیشتر باشد قدرت بیشتری از تصویر موجود در آن به دست می آید ، فضای منفی یا نگاتیو به ایجاد تعادل و ساختار گروهی کمک زیادی می کند.

فضای سفید در طراحی مینیمال

گرافیک :

طراحان گرافیک ، مینیمالیسم را برای این انتخاب میکنند که اثربخشی بیشتری داشته باشند و و تصویر بتواند قدرتمندتر از یک پیام کتبی عمل کند . لوگو، طرح گرافیکی، تصویر یا کاراکتر باید با موضوع مرتبط باشد و به صورت استراتژیک مورد استفاده قرار گیرد.طراحی مینیمال در گرافیک و بسته بندی

تاپوگرافی :

تاپوگرافی در مینیمالیسم باید استراتژیک باشد و در هر طرح نباید بیشتر از دو یا سه فونت استفاده شود ، چون باعث میشود که طرح مورد نظر بهم ریخته و درک آن سخت شود.

تایپوگرافی در مینیمالیسم

مینیمالیسم در وب :

تقریبا از ده سال پیش طراحی وب سایت مینیمالیستی بسیار رواج پیدا کرده است، اما متاسفانه بسیاری از طراحان ، مینیمالیسم را به اشتباه درک کرده اند و صفحات وب را بدون محتوا ایجاد میکنند .

اگر چه طراحی مینیمال برای هر وب سایتی عملی نیست و از نظر موضوعی در بسیاری موارد مانند طراحی یک پرتال جامع  امکان پذیر نمیباشد اما وب سایت هایی که محوریت فعالیتشان با این سبک طراحی مطابقت دارند پیشنهاد می شود که طراحی مینیمال را به اجرا در آورند.

طراحی وب سایت مینیمال

مینیمالیسم در رسانه :

تبلیغات در رسانه ها مانند تلویزیون ، رسانه های چاپی ، ببیلبوردهای تبلیغاتی ، رسانه های اجتماعی و سوشیال مدیاها و سایر تبلیغات همگی از طراحی مینیمال استفاده میکنند و مشاهده میکنید که طراحان از این سبک طراحی پرطرفدار برای همه چیز از جمله ، پوستر فیلم ، پوستر تبلیغاتی و … استفاده می کنند که دلیل آن اثربخشی طرح است که باعث می شود یک پیام به سادگی و به درستی به مخاطب منتقل گردد. استفاده از مینیمالیسم باعث می شود که یک طرح گرافیکی نه تنها کاربردی باشد بلکه از نظر زیبایی و ارزش هنری نیز لذت بخش باشد .

مینیمالیسم در رسانه

مینیمالیسم در طراحی لوگو و آرم :

مینیمالیسم در لوگو و نشان های تجاری یک مفهوم مهم است زیرا باعث می شود که آرم شرکت به راحتی یادآوری شود . آرم های مینیمالیستی محبوب ترین لوگوها هستند و طرفداران بسیاری نیز دارند چون بسیار ساده و به یاد ماندنی هستند.

بخش دشوار یک آرم مینیمالیستی ساختن طرحی است که برای شرکت به راحتی به رسمیت شناخته شود و در عین حال اهداف برند را نیز باید تعریف کند.

طراحی لوگوی مینیمال

در پایان و جمع بندی کلی مینیمالیسم در طراحی، حال طرح ما یک برچسب کوچک باشد یا یک بیلبورد تبلیغاتی به اندازه یک پل عابر پیاده قوائدی مشترک دارد که اگر با چاشنی ایده پردازی هم همراه شود حاصل، طرحی ساده، جذاب و تاثیر گذار خواهد شد. اگر مینیمالیسم در طراحی را بخواهیم با کوتاه ترین جمله تعریف کنیم برابر است با : طراحی با کمترین و ساده ترین عناصر و بهترین نتیجه !!!

نوشته مینیمالیسم در طراحی اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%b3%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c/feed/ 0
عکاسی برای طراحان https://www.mrdesign.info/%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d9%86/ https://www.mrdesign.info/%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d9%86/#respond Fri, 31 Jul 2020 22:30:44 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5779 نکاتی درباره عکاسی برای طراحان عکاسی برای طراحان یکی از مهمترین تخصصهایی می باشد که به نظر شخص بنده طراحان باید حداقل اطلاعاتی از آن داشته باشند زیرا در کاری مثل یک کاتالوگ یا پوستر همیشه مشتری تصاویر آماده در اختیار ما قرار نمیدهد و طراح باید خودش دست به کار شود . چه بسیار مواقعی
ادامه مطلب

نوشته عکاسی برای طراحان اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
نکاتی درباره عکاسی برای طراحان

عکاسی برای طراحان یکی از مهمترین تخصصهایی می باشد که به نظر شخص بنده طراحان باید حداقل اطلاعاتی از آن داشته باشند زیرا در کاری مثل یک کاتالوگ یا پوستر همیشه مشتری تصاویر آماده در اختیار ما قرار نمیدهد و طراح باید خودش دست به کار شود . چه بسیار مواقعی که از شما به عنوان یک طراح خواسته میشود که دست به دوربین شوید و تصاویر را طبق خواسته خود تهیه کنید و این زمانی است که باید بدانید که چطور از دوربین و فضای خود بالاترین بهره را ببرید و باید حداقل اصول و عناصر عکاسی را بدانید.
برای شناخت بیشتر هنر و صنعت عکاسی، حال عکاسی صنعتی باشد و یا عکاسی مدلین یا طبیعت نیازبه شناخت و درک یکسری عناصر اصلی است که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

عناصر اصلی تشکیل دهنده یک عکس

برای اینکه یک تصویر به بهترین نحو ممکن خلق شود، باید عناصر مهم در عکاسی حرفه ای را به خوبی بشناسید.استفاده بجا و مناسب از این عناصر است که یک عکس را خاص میکند یک عکس تاثیر گذار و جذاب باید این 6 عنصر اصلی در آن موج بزند.

رنگ :

در زمان عکاسی باید مطمئن شوید که رنگ ها یکدیگر را تعریف کنند . نقاشان رنگ های تصادفی را برای نقاشی خود انتخاب نمیکنند، حالا چرا باید عکاسان به نیروهای بیرونی برای انتخاب رنگ عکس خود بسنده کنند؟ پس بهتر است بهترین رنگها را با  همنشینی خوب در کنار هم انتخاب کنند.

عکاسی در طراحی
فرم :
فرم با استفاده از نور و سایه ساخته میشود و یک صفحه را پوشش میدهد ودر واقع میتوان گفت که ساختار اشکال است .

عکاسی در طراحی
بافت :
عکسهای دو بعدی برای به دست آوردن یک حس خوب ، بافت ها را وارد چالش میکند ، بهترین راه استفاده از بافتها بهره گیری از اشکال و متریالهای مناسب می باشد. ترکیب بندی، استفاده از زاویه های مناسب میتواند سبک عکاسی شما را کامل کند  بافت ها بخصوص در عکاسی صنعتی نقش بسیار بزرگی را ایفا می کنند.

عکاسی در طراحیالگو :
استفاده کردن از عناصر تکراری در عکاسی را الکو گویند .

عکاسی در طراحیخط :
چگونه نگاه کردن یک فرد به یک عکس را خط میگویند. در واقع خط روشی است که یک فرد به عکس نگاه میکند و به طور طبیعی با خط افق سنجیده و مقایسه می گردد.

عکاسی در طراحی
شکل :
کلیات درک هندسی از یک جسم، که شامل تیزی یا گردی و برآمدگی و تورفتگی اطراف جسم می باشد.

عکاسی در طراحیاصول عکاسی :

اصول عکاسی باعث میشود که جنبه های هنری بین عکاسی متمایز شود که شامل : نور، موضوع ، تمرکز ، زمینه ، قرارگرفتن در معرض نور و ترکیب عناصر می باشد.

نور :
مهمترین جنبه عکاسی است و فرایند گرفتن نور از صحنه به منظور ایجاد کردن یک نمایش هنری است . در زمان های قدیم نقاشان کلاسیک سوژه های خود را در کنار جعبه های بزرگ و نرم قرار میدادند تا بتوانند نور مناسبی برای نقاشی خود ایجاد کنند . طراحان گرافیک و عکاسان همیشه باید به نور توجه داشته باشید و در هر مسیری که به پیش میروید برنامه ریزی – تنظیم مجدد – اضافه کردن نور را در نظر داشته باشید تا مطمئن شوید نور را به درستی دریافت کرده اید .

موضوع :
پایه و اساس تهیه عکس این است که باید کاملا نور داشته باشید چون پایه و اساس عکاسی است ، اما موضوع هم به همین اندازه مهم است ، موضوعی که انتخاب میکنید ( تنظیمات – لباس – لوازم جانبی و بیان عاطفی ) همه با هم کار میکنند تا بتوانند داستانی را بیان کنند که این وظیفه عکاس است که داستان با ارزشی را برای بیان داشته باشد .

تمرکز :
باید در مورد عمق میدان نمایش و اینکه چقدر میخواهید پس زمینه و یا پیش زمینه را محو کنید تمرکز( فکوس ) داشته باشید . شما با داشتن لنزهای مناسب میتوانید در تصاویر به وجود آمده تفاوت چشمگیری ایجاد کنید . همچنین طراحان عکس میتوانند با توجه با نقاط تمرکز جایگزین ، عکس بهتری تولید کنند ، مثلا به جای تمرکز روی چشمها روی لب ها تمرکز کنید و گاهی وقتها با نداشتن تمرکز روی موضوع اصلی تفاوت قابل توجهی ایجاد کنید مثلا در این عکس برای بیان تمرکزاین شخص روی شطرنج
فکوس بیشتری نشان داده شده است .

تمرکز و فوکوس در عکاسی
زمینه :
ساده نگاه داشتن زمینه بسیار مهم است مثلا عکسهایی که از محیط زیست میگیریم ، نکته ای که طراحان در عکاسی باید بسیار به آن توجه کنند این است که تصاویر پس زمینه و پیش زمینه تمایل دارند که در یک عکس ادغام شوند که باید بسیار این موضوع را جدی بگیرید و مراقب باشید .

ترکیب بندی :
یک تفاوت اصلی بین عکاس حرفه ای و آماتور در ترکیب است یک عکاس حرفه ای اشکال ، خطوط ، فریم ، زاویه ها و فضای منفی را در نظر میگیرد حال آنکه عکاسان آماتور بیشتر به کادر بندی و مسائل جزئی تر توجه میکنند.

قرارگرفتن در معرض نور :
این به معنای قرار گرفتن در معرض نور مناسب برای ثبت صحنه نیست به طور مثال شما میتوانید با قرار گرفتن در معرض سایه ها و مناطق روشن، تصویر مناسب تری ایجاد کنید و یا با تاکید بر مناطق خاصی از یک تصویر برآن تاکید کنید .

در پایان طراحان گرافیک توجه داشته باشند که میتوانند از رنگ ، بافت و قرارگرفتن در معرض نور برای تاکید بر شکلها و ترکیبات عکاسی برای طرح خود استفاده کنند .این همان موقعی است که جادوی طراحان گرافیک شروع می شود . هنرهای تجسمی برای گفتن یک داستان یا مفهوم خاص به تنظیم مدل ، هماهنگی ( شکل ، رنگ، نوردهی ) ریتم و عناصر ترسیم بسیار تاکید دارند.

نوشته عکاسی برای طراحان اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%a7%d9%86/feed/ 0
برند سازی چیست https://www.mrdesign.info/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/ https://www.mrdesign.info/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/#respond Thu, 30 Jul 2020 22:31:20 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5765 مزایای برند سازی شرکت های نوپا به دنبال یک برند قدرتمند هستند آیا واقعا یک برند قدرتمند میتواند تجارت ها را از یک دیگر جدا کند و در مقابل برای رقبای خود مزیت و برتری ایجاد کند؟ اگر از شرکت های بزرگ بازاریابی تجاری سوال کنید میگویند بله ، یک برند قوی میتواند به یک
ادامه مطلب

نوشته برند سازی چیست اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
مزایای برند سازی

شرکت های نوپا به دنبال یک برند قدرتمند هستند آیا واقعا یک برند قدرتمند میتواند تجارت ها را از یک دیگر جدا کند و در مقابل برای رقبای خود مزیت و برتری ایجاد کند؟ اگر از شرکت های بزرگ بازاریابی تجاری سوال کنید میگویند بله ، یک برند قوی میتواند به یک تجارت کمک کند تا بتواند از رقبای خود پیشی بگیرد .

برند چیست ؟

برند مفهوم کلی از یک شرکت ، محصول یا خدمات خاصی است که تحت یک نام واحد و هویت بصری مختص خود مقاصد تجاری را دنبال میکند، برند به خودی خود بلا استفاده و غیر فعال است و این صاحبان برند هستند که در کنار بازار هدف و مشتریان یک نام صرف را جان میدهند و محبوب میکنند و یک نام معمولی را شکل و ظاهر می دهند، در تجارت فعال و موفق میکنند و در کل مانند یک موجود زنده برایش شخصیت قائل هستند و تنها چیزی که تمامی این موارد را کامل میکند، ابتدا یک ایده ناب و سپس اجرای عملیات تخصصی برندسازی متفاوت است. اگر درک واقعی از یک برند داشته باشید میدانید که حداقل چند تا از موارد زیر را شامل میشود :

1- سبک طراحی ( به عنوان مثال:  آرم یا لوگورنگ های سازمانی – لوگوتایپ اختصاصی – بسته بندی و… )
2- وب سایت و بازاریابی
3- ویترین
3- حضور رسانه های اجتماعی
4- خدمات مشتری
5- محیط زیست و فرهنگ شرکت
6- برچسب ها و شعارها
7- کیفیت و قیمت محصول
8- شخصیت

ایجاد یک برند قوی همیشه میلیونها تومان هزینه بر نمی دارد اما باید بدانید که خلاقیت و تحقیق زیادی لازم دارد.
جف بیزوس ( ثروتمند ترین مرد جهان ) می گویدیک برند به معنای واقعی کلمه همان چیزی است که مردم در هنگام تجارت در مورد تجارت شما میگویند. “

برند ایکیا

چه چیزی باعث ایجاد یک برند قدرتمند میشود

از مواردی که باعث قدرتمند شدن یک برند میشود می توان از منحصر به فرد بودن ، داشتن یک شخصیت منسجم ، پیام روشن داشتن تیم بازاریابی هدفمند را نام برد که البته آنچه که یک برند را بزرگ میکند یک مورد خاص نیست بلکه این موارد در کنار هم میتوانند شگفت آور باشند .
به طور مثال میتوانیم شرکت هایی همانند دیجی کالا ، اسنپ ، میهن ، پگاه و سن ایچ را نام برد . این شرکت ها موارد زیادی را ترکیب میکنند تا بتوانند برند سازی قدرتمندی را اجرایی کنند و به همین دلیل هر روز شاهد پیشرفت روز افزون آنها هستیم .

تغییر لوگو و هویت بصری اسنپ

مزایای برندینگ :

برای دانستن  این نکته که  برند سازی و برندینگ یک محصول چه فوائدی دارد؟ از شما دعوت میکنیم که 8 نکته و مزیتی را که در زیر به آنها اشاره شده ملاحظه نمائید :

1- اعتماد به نفس میبخشد : برند خوب نه تنها اعتماد به نفس به مشتری میدهد بلکه برای صاحب مشاغل نیز مفید است زیرا با برند سازی عالی تمام انرژی – زمان – پول و… که شرکت انجام داده به عنوان یک نتیجه خوب و حرفه ای به شرکت برمیگردد .

2- شناخت مشتری : هنگامی که مشتری در حال خرید است وقتی رنگها و تصاویر نامعقولی از یک برند را میشناسند و میبینند برایشان آشنا به نظر میرسد چون آنها را قبلا دیده اند حالا اینجا یک برند خوب در ذهن خریداران کلیک خواهد خورد .
3- بالا بردن ارزش ویژه برند : یک مزیت بزرگ برای برند سازی قوی این است که به ارتقاء محصولات و خدمات کمک میکند . افرار به طور خودکار علاقمند به برندی هستند که با آن از قدیم آشنا هستند حالا اگر شما محصول یا خدمات خود را ارائه دهید یک برند قوی به راه اندازی آن کمک کند .

4- ثبات و یکپارچگی : هنگامی که یک کسب و کار برند تجاری خود را برقرار کرد شخصیت شرکت – بازاریابی ، رنگ ها تایپوگرافی ، چاپ ، وب سایت و غیره میتواند بعد از آن مدل سازی بقیه تلاشهای خود را آغاز کند و این باعث میشود که انتخاب های دیگر را بسیار آسان کند .

5- استعداد را جذب میکند : اگر تجارتی دارای برند عالی باشد مردم متوجه میشوند . افرادی که متوجه هستند کسانی هستند که بسیار با استعداد در زمینه های بازاریابی – طراحان وب سایت و یا ایده پردازان هستند .

 

برند محبوب اپل

6- تعهد و ارتباط عاطفی توسط ارزشهای مشترک برند : هنگامی که یک شرکت از طریق ارزشهای مشترک با مشتریان خود ارتباط برقرار کند میتواند وفاداری برای زندگی خود و نسل های آینده ایجاد کند . ارتباط عاطفی مشترک بین شرکت و مشتری یکی از نکات بسیار مهم در برند سازی است .

7- افزایش اعتبار : هنگامی یک کسب و کار دارای برند محکم است اعتبار آن شرکت را در صنعت خود و همچنین با مشتریان افزایش میدهد و از حیطه کسب و کارها کوچک فراتر میرود .

8- وفاداری مشتری : هنگامی که خریداران شروع به شناسایی و خرید یک سرویس یا محصول را میکنند یک برند خوب میتواند آنها را برای کسب اطلاعات بیشتر باز گرداند و آنها را به پیروان وفادار آن برند تبدیل کند .

نکته نهایی : همانطور که میدانید برندینگ موفق خیلی بیشتر از اینکه ظاهر زیبایی داشته باشد باید بتواند تجارت را فراتر از تصور ما پیش ببرد . اگر شما صاحب تجارتی هستید و به دنبال پیشرفت سازمان و مجموعه خود می گردید و هدف برند سازی محصول یا خدمات خود را دارید ،حتما تمامی موارد بالا را سر لوحه کار خور قرار دهید .

نوشته برند سازی چیست اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/feed/ 0
روز جهانی گرافیک 99 https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-99/ https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-99/#respond Sat, 25 Apr 2020 22:27:58 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5704 روز جهانی گرافیک 99 با رسیدن به 7 اردیبهشت به مانند سالهای گذشته از راه رسید، اما با یک تفاوت بزرگ که دلیل این تفاوت اپیدمی کوید 19 می باشد که چند ماهی سراسر دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است. امسال مراسم و بزرگداشت روز جهانی گرافیک به دلیل محدودیتهای موجود و رعایت
ادامه مطلب

نوشته روز جهانی گرافیک 99 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
روز جهانی گرافیک 99 با رسیدن به 7 اردیبهشت به مانند سالهای گذشته از راه رسید، اما با یک تفاوت بزرگ که دلیل این تفاوت اپیدمی کوید 19 می باشد که چند ماهی سراسر دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است.
امسال مراسم و بزرگداشت روز جهانی گرافیک به دلیل محدودیتهای موجود و رعایت فاصله اجتماعی، گردهمایی مانند هر ساله انجام نخواهد شد از این رو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران فراخوان نمایشگاه ملی پوستر را به یاد استاد مرتضی ممیز در سایت خود اعلام نمود که در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت

مرتضی ممیزفراخوان نمایشگاه ملی پوستر

انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران از کلیه طراحان گرافیک خوش ذوق کشورمان و پس از گذشت پانزده سال از فقدان استاد مرتضی ممیز و در هفته گرافیک سال 1399 و همزمانی این رویداد با نامگذاری خیابانی در تهران به نام استاد، از کلیه طراحان گرافیک دعوت میکند در نمایشگاه استاد “مرتضی ممیز با عنوان، هنر به مثابه حرفه” شرکت نمایند.

این رویداد هنری مصادف است با رخداد جهانی نهاد ico-D در سال 2020 میلادی با شعار “حرفه ای باش”.استاد مرتضی ممیز، از اصلی ترین و مهمترین بنیان گذاران انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران می باشد. همچنین استاد مرتضی ممیز پایه گذار طراحی لوگو با شیوه های نوین در زمان خود بوده و هستند و در خلق آرمها و نشان های تجاری بسیاری بوده اند و از این روی بنده و بسیاری از طراحان گرافیک ایران ایشان را پدر گرافیک ایران میدانیم.

سالروز جهانی گرافیک

استاد ممیز به جهت تحکیم پایه های گرافیک ایران و بالا بردن ارزش حرفه طراحان گرافیک کشورمان به واقع به نماد قطعی حرفه ای بودن تبدیل گردیده است.
طراحان گرافیکی که به شرکت در این نمایشگاه تمایل دارند به وب سایت انجمن صنفی طراحان گرافیک مراجعه نمایند، توضیح اینکه مهلت ارسال آثار تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شده است.

منبع خبر: لوگو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

نوشته روز جهانی گرافیک 99 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-99/feed/ 0
زمان مناسب تغییر در بسته بندی https://www.mrdesign.info/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c/ https://www.mrdesign.info/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c/#comments Sat, 25 Jan 2020 12:00:11 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5654 زمان مناسب تغییر در بسته بندی از جمله موارد بسیار مهمی است که بسیاری از برندهای مواد غذایی و آرایشی بهداشتی و… با آن مشکل دارند و نمی دانند که تغیر در طراحی یا قالب بسته بندی تاثیر مثبتی در بر خواهد داشت و یا بالعکس. برای درک ملموس این مورد بهتر است که با
ادامه مطلب

نوشته زمان مناسب تغییر در بسته بندی اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
زمان مناسب تغییر در بسته بندی از جمله موارد بسیار مهمی است که بسیاری از برندهای مواد غذایی و آرایشی بهداشتی و… با آن مشکل دارند و نمی دانند که تغیر در طراحی یا قالب بسته بندی تاثیر مثبتی در بر خواهد داشت و یا بالعکس.

برای درک ملموس این مورد بهتر است که با چند مثال موجود در بازار روند کار را بررسی کنیم. هر روزه بسیاری محصول با لوگو و بسته بندی های قوی و ضعیف وارد بازار می شوند اما، تنها تعداد کمی از آنها ماندگار و مورد توجه بازار هدف یا همان مردم عامه قرار می گیرند. بسیاری از این برندها با تغییر طراحی بسته بندی به موفقیت و فروش بالا دست یافته اند و درست برعکس برندهایی هم بوده اند که با تغییرات کلی در ظاهر و بسته بندی محصولات خود سیر نزولی شدیدی در فروش خود داشته اند و حتی به مرحله ورشکستگی رسیدند.

زمان مناسب تغییر بسته بندیاینجاست که این سوال در ذهن صاحبان مشاغل و صنایع شکل میگیرد که برای ارتقای سطح فروش و ظاهر محصولات اصلا تغییری در ساختار هویت بصری خود ایجاد کنند یا روال گذشته را ادامه دهند. منظور ما از این تغییران تنها در صنایع غذایی نیست و بسیاری دیگر از صنایع مانند قطعات کامپیوتر ، قطعات خودرو، ابزارهای برقی، صنعتی، شوینده ها، آرایشی بهداشتی و صنایع و شرکت های دارویی و صدها مثال دیگر را شامل می شود.

چگونه زمان تغییر در بسته بندی محصولات را تعیین کنیم؟

در عکس ابتدایی مطلب تصویر یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین سسهای شرکت مهرام را قرار داده ایم، احتمالا برایتان سوال پیش آمده چرا؟ زمانی که مهرام سس قرمز خرسی خود را معرفی کرد ابتدا مورد توجه کودکان علاقه مند به ماکارانی قرار گرفت و سپس راه خود را در سفره بزرگسالان نیز باز کرد، به جرات می توان گفت که مهرام اولین شرکتی بود که از این تکنیک خلاقانه استفاده کرد و حتی به یاد دارم که با ظرف این سس مجسمه های گچی می ساختیم. پس از مهرام شرکتهای تولید ماکارانی شروع به استفاده از اشکال مختلف کردند تا…. به امروز رسیدیم.

شرکت مهرام یک بار تغییراتی در قالب و ظاهر ظرف خرسی محصول انجام داد که متاسفانه سطح فروش شرکت افت پیدا کرد زیرا مشتریان سس قرمز را تنها در همان شکل 30 ساله خود جستجو می کردند و این تغییر حس نوعی بی اعتمادی و تغییر کلی درمحصول خوراکی را به خریدار منتقل میکرد.

مثال دیگر شامپو صدر صحت بود که با تغییر در لیبل و بسته بندی با افت فروش مواجه شد که این یک مورد را شخصا به چشم خود دیده بودم. اما نتیجه بسیار بسیا مهم از این دو مثال:

تغییرات در بسته بندی1- اگر محصولی دارید که سالهای سال به تولید آن مشغول هستید و ما بین مشتریان محبوب است و به نوعی تبدیل به نوستالژی شده و خیلی ها با ظاهر بصری و مزه آن خاطره دارند تغییری در نوع بسته بندی و طراحی و رنگ محصول ایجاد نکنید و کیفیت آن را نیز پایین نیاورید.”تغییر در این سبک از محصولات شیوه خاص خود را دارد که در مطالب آینده به آن خواهیم پرداخت”

2- اگر در ابتدای راه هستید و به محصول تولیدی شما انتقادات زیادی میشود از لوگو، رنگ سازمانی و نوع طراحی و بسته بندی گرفته تا موارد جزئی تر سریعا از یک تیم مشاور و متخصص بهره ببرید و نقاط ضعف خود را در همین اوایل کار اصلاح کنید و تغییرات را اعمال نمائید زیرا هر چه این زمان به درازا بکشد دیگر تغییرات به شما کمکی نخواهد کرد بلکه سبب ضرر نیز می شود.

3- اگر جزء تولید کنندگان مواد خوراکی فانتزی مانند زعفران، خاویار، شکلات و… هستید تغییر و تحول در طراحی و بسته بندی را حداقل هر از چند گاهی آن هم زیر نظر مشاور تبلیغاتیتان به شما پیشنهاد میکنم زیرا در برخی مشاغل تغییرات ظاهری حس رشد و بهتر شدن محصول ارائه شده را به مشتری منتقل میکند.

جمله پایانی و جمع بندی کلی تغییر و تحول در طراحی، بسته بندی و ارائه محصول تنها و تنها در چند سوال خلاصه میشود؟ عمر برند و محصول تولیدی شما چند سال است ؟ نوع محصول و صنعت تولیدی شما بیشتر با کدام قشر سر و کار دارد یا به طور عامه بازار هدف شما چه کسانی هستند ؟ میزان تاثیر بسته بندی در فروش شما چه میزان است؟ و در آخر تا چه حد شناخته شده هستید ؟ تمامی این موارد با یک تحقیقات میدانی قابل تشخیص و سنجش است.

نوشته زمان مناسب تغییر در بسته بندی اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c/feed/ 1
لوگوهای متحرک منتخب سال 2020 https://www.mrdesign.info/%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%b1%da%a9-%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a8-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/ https://www.mrdesign.info/%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%b1%da%a9-%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a8-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/#respond Fri, 20 Dec 2019 19:00:23 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5635 لوگوهای متحرک یا همان موشن لوگوها در چند سال اخیر بخش اصلی از هویت یک لوگوی حرفه ای می باشد. به عنوان یک مثال ملموس شبکه سه سیما که بعد از تغییرات در لوگو و هویت بصری خود از موشن گرافیک ها بخصوص موشن لوگو ها بسیاری استفاده میکنند. یکی از فعالیت های درآمد زایی
ادامه مطلب

نوشته لوگوهای متحرک منتخب سال 2020 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
لوگوهای متحرک یا همان موشن لوگوها در چند سال اخیر بخش اصلی از هویت یک لوگوی حرفه ای می باشد. به عنوان یک مثال ملموس شبکه سه سیما که بعد از تغییرات در لوگو و هویت بصری خود از موشن گرافیک ها بخصوص موشن لوگو ها بسیاری استفاده میکنند. یکی از فعالیت های درآمد زایی که به قولی در دنیای فناوری نیازمند لوگوهای متحرک است صنعت تولید و توسعه اپلیکیشن برای تلفن های هوشمند می باشد.

در حقیقت از این پس و با ورود به سال 2020 تمامی لوگوها بخصوص لوگوی برندهای معروف و کسانی که تصمیم به راه اندازی یک برند یا استارتاپ را دارند باید این مورد را در طراحی لوگوی خود در نظر داشته باشد که آرم و لوگوی طراحی شده آنها قابلیت متحرک سازی داشته باشد و این نیازمند سادگی و رعایت استاندارد های خاص و تخصصی در طراحی لوگو است که پرداختن به آن در این پست نمی گنجد و در آینده به آن اشاره خواهیم کرد .

تمامی این مقدمه سرآغازی بود برای معرفی و مشاهده کلیپ تصویری جذاب 10 لوگوی متحرک منتخب سال 2020 که توضیحات مربوط به سبک اجرایی و تایم لاین هر لوگو، که زمان استاندارد موشن لوگوها میباشد نیز در پایین کلیپ به ترتیب اجرا نوشته شده است.

 

 

00:05 – Animated cartoon logos
00:21 – Animated black and white logos
00:35 – Creative letter logos
00:50 – Simple geometric shapes – minimalism
01:12 – Gradient logos
01:26 – Retro logos
01:38 – Metal / Engraved logos
01:50 – Custom fonts / logotypes
02:01 – 3D and isometric logos
02:11 – Semi-transparent shapes

نوشته لوگوهای متحرک منتخب سال 2020 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%b1%da%a9-%d9%85%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a8-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/feed/ 0
روند طراحی لوگو در سال 2020 https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/ https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/#respond Thu, 19 Dec 2019 21:30:01 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5624 روند طراحی لوگو در سال 2020 به چه شکلی خواهد بود؟ آیا شاهد تغییرات عظیمی خواهیم بود؟ آیا طراحان مبتدی کنار خواهند رفت و فضا برای طراحان حرفه ای بازتر خواهد شد؟ کارشناسان بزرگ طراحی، پیش بینی های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و با چند برند معروف که با ریدیزاین لوگوی
ادامه مطلب

نوشته روند طراحی لوگو در سال 2020 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
روند طراحی لوگو در سال 2020 به چه شکلی خواهد بود؟ آیا شاهد تغییرات عظیمی خواهیم بود؟ آیا طراحان مبتدی کنار خواهند رفت و فضا برای طراحان حرفه ای بازتر خواهد شد؟ کارشناسان بزرگ طراحی، پیش بینی های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و با چند برند معروف که با ریدیزاین لوگوی خود به استقبال سال 2020 رفته اند نیز همراه شما خواهیم بود.


یکی از بزرگترین مشکلات نوشتن مقاله در مورد روند طراحی لوگو یا به عبارتی مراحل طراحی لوگو و آرم این است که هر ساله خوانندگان انتظار دارند تکنیکی جدید و غیر منتظره ای برایشان توصیف شود. به طورعام ، طراحی یک لوگو معمولا برای مدت زمانی طولانی و در جهتی خاص یک فعالیت طراحی شده است ولی امروز در مورد روند طراحی لوگو هایی که هر چند سال ریدیزاین می شوند و هویت بصری برای صاحبان مشاغل در راس امور است و سادگی و مفهومی بودن لوگو و آرم را می پسندند صحبت می کنیم. لوگوهایی که می توانند آیکون یک اپلیکیشن باشند و تقریباً بی نهایت کوچک و یا بزرگ میشوند و همچنان ماهیت خود را حفظ میکنند.
این مطلب تنها گویای ورود به یک سال جدید برای طراحان حرفه ای لوگو نیست ، بلکه گویای ورود به یک دهه کاملاً جدید است. آیا می تواند سالی باشد که همه چیز تغییر می کند؟ آیا ما باید همه دانسته ها را برای طراحی آرم به روز کنیم ؟ به همین دلیل نظر چند کارشناس معروف را در این مورد میخوانیم…

1- ساده و حداقلی

هالیفکس با لوگوی 2020

شاید در نگاه اول کمی کسل کننده باشد ، روند اصلی طراحی لوگو در سال 2019 یا به عبارتی پایان همان سال 2018 بوده است. گابریل کوربت ، طراح Storm Brands ، توضیح می دهد: مینیمالیسم ساده، به طور استاندارد، استاندارد را تعریف کرده است ، همانطور که با پنتاگرام ساده شده مارک ، مسترکارت را نشان می دهد. و نام را از لوگو کاملاً جدا میکند. این نوع تجدید مینیمالیستی ، که می توانید در برندهای بزرگی مانند وارنر بروس و فیس بوک نیز مشاهده کنید و مطمئناً در سال 2020 ادامه دار خواهد بود تا تکمیل گردد.

2-  اصالت و روایت

لوگو somersby در سال 2020

آیا طراحی لوگو و آرم در سال 2020 حتی اگر تنها توسط چند شرکت بزرگ و طراحان خاصی انجام شود ، مقابله با ساده انگاری وجود خواهد داشت؟ ADAM MURDOCK ، مدیر ارشد هنری در گرادی بریتون چنین فکر می کند. وی پیش بینی می کند: تولید لوگوها وبرندهای تجاری در راه هستند، او میگوید: سال آینده فرصتی برای برندهای واقعی است و اجازه می دهد که تاریخ و روایت بخشی از داستان ها و تصاویر آنها باشد و به همین دلیل تکنیک ساده انگاری نمی تواند گویای منظور ما باشد آن هم وقتی اصول تکراری طراحی لوگو مانند یک الگوی واحد باشند.

لی هودی ، شریک و طراح خلاق در گروه طراحی Conran ، معتقد است که چنین تغییری مطمئناً در دنیای استارتاپ رخ خواهد داد. وی می گوید: در سال 2019 ، بیشتر طراحان مبتدی یک عبارت تجاری را ایجاد کردند که وقتی به عنوان یک مجموعه مشاهده می شود ، احساس متمایزتری نسبت به آنچه پیام اصلی لوگو باید باشد احساس میشود.” “در سال 2020 ، به اعتقاد من استارت آپ های بیشتر به دنبال این هستند که خود را از طریق زبان طراحی خود متمایز کنند و سطحی جدید از طراحی لوگو و آرم روی کار خواهد آمد.

3- طلای برند

لوگو اندروید 2020

در حالی که کاراکتر ربات اندروید ممکن است قوانین خاص خود را داشته باشد ، در زمینه های دیگر ما شاهد استفاده روز افزون از کاراکتر، اشکال خاص برندها در سال 2019 هستیم. سیمون چونگ ، مدیر خلاق وابسته در گرتل ، احساس می کند که این تصادفی نیست. او می گوید: فراوانی و در دسترس بودن شکلک ها در حال افزایش، باعث تغییر در نحوه برقراری ارتباط افراد می شود و به آنها طیف گسترده تری از بیان مقادیری که باید درک کنند را نشان می دهد. از آنجا که برند ها در مقیاس بیشتری با مشتریان خود روابط نزدیک تری برقرار می کنند، نیاز به انعطاف پذیری بیشتر در مکالمه، رشد می کند.

لوگو 2020 duolingoچونگ معتقد است ، سالهای متفاوت و زیادی پیش روی برندهای تجاری گوناگون بوده است ، اما برجستگی و اهمیت آنها در سال آینده دیده و احساس خواهد شد. وی خاطرنشان می کند: ” Duolingo و Android اخیراً دوباره با نسخه های جدید به بازار عرضه شده اند و به ترتیب بر روی طلاهای جغد و روبات ها دو برابر شده اند وی ادامه داد: با این کار ، آنها طیف گسترده تری از احساسات را برای ابراز به برند و ارتباط با مشتریان دارند. احساس سرگرمی ، بازیگوشی و انسان دوستانه را در محیط های دیجیتال ارائه می دهند و به عنوان یک راهنمای آشنا و دوستانه عمل می کنند: کسی که به او اعتماد دارید و می خواهید روزانه با آن معاشرت کنید. این همان نکته کلیدی است که در روند طراحی لوگو سال 2020 ادامه دارد و اکثر برندها به دنبال ایجاد این احساس در ذهن طرفدارانشان هستند.

منبع: creativebloq

نوشته روند طراحی لوگو در سال 2020 اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020/feed/ 0
رنگ سال 2020 معرفی شد https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%b4%d8%af/ https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%b4%d8%af/#comments Fri, 06 Dec 2019 20:35:53 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5586 رنگ سال 2020 به روایت پنتون رنگ سال 2020 نیز به مانند سالهای گذشته توسط کمپانی پنتون که، ما قبل از این در پست رنگ سال 2019 با جزئیات خدمتتان معرفی شد، امسال نیز طبق روال همیشگی تکلیف هنر و صنعت طراحی گرافیک ، مد و فشن ، طراحان دکوراسیون داخلی و بسیاری از مشاغل
ادامه مطلب

نوشته رنگ سال 2020 معرفی شد اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>

رنگ سال 2020 به روایت پنتون

رنگ سال 2020 نیز به مانند سالهای گذشته توسط کمپانی پنتون که، ما قبل از این در پست رنگ سال 2019 با جزئیات خدمتتان معرفی شد، امسال نیز طبق روال همیشگی تکلیف هنر و صنعت طراحی گرافیک ، مد و فشن ، طراحان دکوراسیون داخلی و بسیاری از مشاغل را که رنگ جزء جدا نشدنی کار و حرفه شان است مشخص نمود. اما به سراغ اصل موضوع و دلیل انتخابش می رویم که از همه چیز مهمتر می باشد!!!

رنگ سال 2020 چیست ؟

آبی کلاسیک شماره PANTONE 19-4052  که در تصویر ابتدای مطلب مشاهده میکنید رنگ اصلی سال 2020 میلادی به انتخاب مرجع یعنی شرکت پنتون می باشد که تعدادی رنگ آبی دیگر که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید به عنوان رنگهای فرعی و مجاز برای همنشینی با آبی کلاسیک اصلی معرفی گردیده است.

رنگ سال 2020 آبی کلاسیک

آبی کلاسیک معرفی شده، با ایجاد حس اعتماد به نفس، آرامش خیال، پاکی و رهایی بیننده را به سمت ایجاد و ساخت محصول یا طرحی با پایه مطمئن و پایدار سوق داده و سبب میشود ورود به سال 2020 را که سالی با تغییرات وسیع در عرصه تکنولوژی و ارتباطات می نامند با تمام وجود درک شود. رنگی که یاد آور وسیع ترین مخلوقات که همان آسمان نزدیک به غروب و طلوع خورشید و اقیانوسهای پهناور جهان هستی است، می باشد.

فراموش نکنیم که تاثیر رنگ در زندگی و روحیات ما آنقدر تاثیرگذار است که باورش برای بسیاری سخت است. زمانی که یک رنگ به عنوان رنگ سال انتخاب می گردد به عوامل بسیاری مانند اوضاع سیاسی اجتماعی مردم جهان، اتفاقاتی که برای دنیا در پیش است، در نظر گرفتن عادات و فرهنگ کشورهای دنیا به خصوص کشورهای ابر قدرت و صدها مورد دیگر وابسته می باشد و برای این انتخاب یک سال زمان صرف میشود.

کارشناسان شرکت پنتون تمام دنیا را جستجو میکنند تا حاصل و نتایج انتخاب رنگ سال را که در صنایع مختلف مانند انواع صنعت و هنر طراحی، صنعت سرگرمی، صنعت فیلمسازی و عکاسی صنعت گردشگری و صنایع دستی، صنعت پوشاک و مدلینگ، صنعت آی تی و بازیهای کامپیوتری، صنعت بزرگ بسته بندی رسانه های اجتماعی و رادیو و تلویزیون و صنایع کوچک و بزرگ دیگری بکار برده میشوند ملاحظه نمایند و تا اینجای کار موفق ترین شرکت در صنعت رنگ و ساخت رنگ در جهان بوده و هستند. امید است که امسال همانند رنگش سرشار از آرامش و صلح جهانی باشد.،

2019-12-07

نوشته رنگ سال 2020 معرفی شد اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2020-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%b4%d8%af/feed/ 1
چهاردهمین سالگرد مرتضی ممیز https://www.mrdesign.info/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%af%d9%87%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%b3%d8%a7%d9%84%da%af%d8%b1%d8%af-%d9%85%d8%b1%d8%aa%d8%b6%db%8c-%d9%85%d9%85%db%8c%d8%b2/ https://www.mrdesign.info/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%af%d9%87%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%b3%d8%a7%d9%84%da%af%d8%b1%d8%af-%d9%85%d8%b1%d8%aa%d8%b6%db%8c-%d9%85%d9%85%db%8c%d8%b2/#respond Thu, 14 Nov 2019 18:40:24 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5753 چهاردهمین سالگرد مرتضی ممیز در خانه هنرمندان چهاردهمین سالگرد استاد مرتضی ممیز همانند سالهای پیشین به پاس سالها تلاش استاد در عرصه گرافیک کشور و نیز ادای احترام به روح مرحوم مرتضی ممیز امسال نیز ۲۴ آبان الی ۵ آذر ماه ۹۸ در خانه هنرمندان ایران، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران برگزار می گردد. آغاز
ادامه مطلب

نوشته چهاردهمین سالگرد مرتضی ممیز اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>

چهاردهمین سالگرد مرتضی ممیز در خانه هنرمندان

چهاردهمین سالگرد استاد مرتضی ممیز همانند سالهای پیشین به پاس سالها تلاش استاد در عرصه گرافیک کشور و نیز ادای احترام به روح مرحوم مرتضی ممیز امسال نیز ۲۴ آبان الی ۵ آذر ماه ۹۸ در خانه هنرمندان ایران، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران برگزار می گردد. آغاز مراسم جمعه ۲۴ آبان ساعت ۱۷:۰۰ با نمایش گزیده‌ای از پوسترهای استاد مرتضی ممیز آغاز و سپس سخنرانی طراح گرافیک نامی از کشور آلمان جیانپینگ هه ادامه خواهد یافت.

پوستر چهاردهمین سالگرد مرتضی ممیز

 

 

 

افتتاح: جمعه ۲۴ آبان ساعت ۱۷:۰۰ نمایش گزیده‌ای از پوسترهای استاد مرتضی ممیز نمایش آثار و سخنرانی طراح گرافیک از کشور آلمان- جیانپینگ هه

نوشته چهاردهمین سالگرد مرتضی ممیز اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%da%86%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%af%d9%87%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%b3%d8%a7%d9%84%da%af%d8%b1%d8%af-%d9%85%d8%b1%d8%aa%d8%b6%db%8c-%d9%85%d9%85%db%8c%d8%b2/feed/ 0
یاهو با لوگوی جدید وارد رقابت می شود https://www.mrdesign.info/%db%8c%d8%a7%d9%87%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d8%b1%d9%82%d8%a7%d8%a8%d8%aa-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d8%af/ https://www.mrdesign.info/%db%8c%d8%a7%d9%87%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d8%b1%d9%82%d8%a7%d8%a8%d8%aa-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d8%af/#respond Tue, 22 Oct 2019 08:30:18 +0000 https://www.mrdesign.info/?p=5472 یاهو با لوگوی جدید و اهدافی نو پا به عرصه رقابت می گذارد صحبت درباره لوگوی جدید یاهو و سیاستهای تبلیغاتی امروز این شرکت که چندی پیش از آن رونمایی شد بدون مرور گذشته تا امروز شرکت یاهو امکان پذیر نیست و نیاز به آن داریم که به دهه 90 میلادی نگاهی اجمالی بیاندازیم. یاهو
ادامه مطلب

نوشته یاهو با لوگوی جدید وارد رقابت می شود اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
یاهو با لوگوی جدید و اهدافی نو پا به عرصه رقابت می گذارد

صحبت درباره لوگوی جدید یاهو و سیاستهای تبلیغاتی امروز این شرکت که چندی پیش از آن رونمایی شد بدون مرور گذشته تا امروز شرکت یاهو امکان پذیر نیست و نیاز به آن داریم که به دهه 90 میلادی نگاهی اجمالی بیاندازیم.

یاهو زمانی بازیکن اصلی بازی در موتورهای جستجو و ارتباطات آنلاین بود به گونه ای که افرادی شبکه اینترنت را با یاهو و یاهو مسنجر شناختند اما با گذشت زمان و پیشرفت های عظیم تکنولوژی آی تی و ورود غول عظیمی به نام گوگل و پیشرفت های موتور جستجو گر گوگل و ارائه سرویسهای متنوع و کاربردی شرکت یاهو و خدماتش از نظرها پنهان ماند تا جایی که سرویس بسیار محبوب یاهو مسنجر به طور کامل بازنشسته و تعطیل شد.

لوگوهای یاهو
امروز طبق آخرین اخبار یاهو سومین بازیکن بزرگ فضای مجازی است. طبق آماری که شرکت آمازون اعلام کرده است ، یاهو حدود سه درصد از بازار را در اختیار دارد که قبل از آن یعنی مقام دوم متعلق به بینگ (5 درصد) و گوگل (88 درصد) است.
یاهو سعی کرده است جای خود را پیدا کند زیرا در قرن گذشته توسط گوگل ضربه بزرگی خورده است و از اولین موتور جستجوی جهان به سومین جایگاه نزول کرده است..

درباره لوگوی جدید یاهو بیشتر بدانید

شرکت پنتاگرام طراح لوگوی جدید یاهو 2019 است و نمونه کارهای مشابهی را برای مارک هایی مانند Slack ، Expedia و Rolls Royce انجام داده است می گوید که نشان جدید یاهو همزمان با راه اندازی برنامه Mail جدید Yahoo است.

این آژانس تبلیغاتی در مارس گذشته در کنار تیم خلاق یاهو کار روی نماد را آغاز کرد. شریک و مالک پنتاگرام ، به رسانه  AdAge می گوید: “حدود دو ماه طول کشید تا چیزی شبیه به لوگوی نهایی از کار در آید.” وی افزود: “ما تابستان را صرف رفع ایرادات و استاندارد سازی لوگو و اطمینان از اجرای آن در سیستم عامل ها و رسانه های مختلف در ابعاد گوناگون کردیم.

آژانس تبلیغاتی پنتاگرام می گوید: در طراحی جدید فونت نوشتاری قبلی که Sans Serif بود به  Centra No. 2 Extra Bold تغییر یافته است و حروف به صورت کوچک استفاده شده، ، همچنین به صورت هندسی و فشرده تر اجرا و اصلاح شده اند. بعد از آن المان تعجب  است که منظور از جهت تعجب در این آرم جدید به منظور تجسم حرکت رو به جلو یاهو با سرویسهای جدیدی که در راه است تعبیه گردیده است.

 

همانند سایر طراحی های  گذشته لوگوی یاهو، آرم جدید، در محصولات و خدمات مختلف، اعم از دیجیتالی و فیزیکی ( مالی ، ورزش ، آب و هوا و غیره) طراحی مجدد شده است همچنین استفاده از مونوگرام “!y” بسیاری از محصولات سخت افزاری و نرم افزاری این شرکت را چه به صورت تکی و چه به صورت پترن تکراری مزین می کند.

اهداف یاهو از تغییر هویت بصری

با نگاه به جدول لوگوها در این سالها متوجه خواهید شد که از سال 2013  که تغییرات شرکت که همگی تغییراتی در حد تعویض رنگ و لوگو بوده، از لحاظ بصری آرم جدید اولین تغییر مهم از سال 2013 یا به این تاریخ بوده است. پس از آن سال مدیرعامل ماریسا مایر سرپرستی شرکت را به دست گرفت.

 

در آن زمان ، مایر “30 آرم در 30 روز” را آغاز کرد، که به شخصه این کار را یکی از بدترین تصمیمات شرکت میدانم و عده زیادی نیز با بنده هم نظر هستند، جایی که یاهو برای یک ماه تمام آرم های متفاوتی را در وب سایت خود به نمایش گذاشت ، حرکتی که هم بازاریابی و بخش A / B در خدمت شرکت بود، اما نتیجه مثبتی در بر نداشت و تنها پایه هویت و قدرت برند یاهو را بیش از پیش تضعیف کرد، به طوری که اگر کلمه لوگوی یاهو را به انگلیسی سرچ کنید با چند ده لوگوی خوب و بد مواجه میشوید.

 

یاهو این ادعا را دارد که اینبار با کمپینی قوی و متفکرانه برای رقابت با گوگل و بینگ با در گود مبارزه گذاشته تا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد، که آغاز این تغییرات را با ریدیزاین لوگو و هویت بصری به همراه سرویسهای جدیدش استارت زده است. تا نتیجه مشخص شود، نیاز به زمان است و بس !!!

 

نوشته یاهو با لوگوی جدید وارد رقابت می شود اولین بار در مستر دیزاین. پدیدار شد.

]]>
https://www.mrdesign.info/%db%8c%d8%a7%d9%87%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d8%b1%d9%82%d8%a7%d8%a8%d8%aa-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d8%af/feed/ 0